TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • Dziś przypada Rocznica Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej a zarazem Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Modlitwą i ofiarą serca chcemy się przyczynić do ocalenia chrześcijan w Syrii, w której od 2011 roku wojna pochłonęła już 170 tys. istnień ludzkich, a 2,5 mln musiało uciekać poza granice kraju. Warto pamiętać, że na świecie 105 tysięcy chrześcijan ginie rocznie za wiarę w Chrystusa, a 200 milionów chrześcijan jest brutalnie prześladowanych, a są to przecież nasi bracia i siostry, o których nie wolno nam zapomnieć!
  • W poniedziałek (10. XI.) św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
  • We wtorek (11.XI.) wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa, a zarazem narodowe Święto Niepodległości. Dziękując za odzyskaną wolność, prośmy Miłosiernego Bogu o umiejętność mądrego korzystania z tego daru dla wszystkich Rodaków. Dodatkowa Msza święta w Bazylice o godz. 1200.
  • W środę (12.XI.) św. Jozafata Kuncewicza, biskupa i męczennika.
  • W czwartek (13. XI.) wspomnienie pierwszych męczenników Polski: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna. Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (14. XI.) Godzina Miłosierdzia oraz Msza św. w Bazylice o godz. 1520 w intencji dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych w kaplicy klasztornej o godz. 1700. Z racji II piątku miesiąca Msza święta dla rodziców „dzieci utraconych” w Bazylice o godz. 1800.
  • W sobotę (15.XI.) św. Alberta Wielkiego, bpa i dra Kościoła. Z racji trzeciej soboty miesiąca otoczmy modlitwą wszystkich misjonarzy, prosząc także o dar nowych powołań. O godz. 19 w auli Jana Pawła II odbędzie się premiera filmu o dr Wandzie Półtawskiej. W przyszłą niedzielę modlitwą i ofiarą serca będziemy wspierać sprawę przygotowań do zbliżających się Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.
  • Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć również w dolnej części Bazyliki kaplice: św. Siostry Faustyny, Matki Bożej Siedmiobolesnej, Krzyża Świętego, Communio Sanctorum i św. Andrzeja Apostoła. Jest również dostępna przy Bazylice wieża widokowa. Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii Bazyliki.
  • Wyrażamy wdzięczność kapłanom, siostrom zakonnym oraz wiernym, którzy trwają na modlitwie w kaplicy Wieczystej Adoracji wypraszając Boże Miłosierdzie dla Pielgrzymów, rodzin, naszej Ojczyzny i całego świata. Niech osobiste spotkanie z Jezusem napełni nasze serca ufnością i pokojem.