TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • Przeżywając wspomnienie Matki Bożej Miłosierdzia otaczamy wdzięczną modlitwą Zgromadzenie Sióstr, któremu Ona patronuje od ponad 150 lat oraz wszystkich Pielgrzymów, którzy przez Jej wstawiennictwo odnajdują drogę do Ojca bogatego w miłosierdzie! W dzisiejszą niedzielę modlitwą i ofiarą serca wspieramy sprawę przygotowań do zbliżających się Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.
  • W poniedziałek (17. XI.) wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy.
  • We wtorek (18.XI.) wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny, która przed 100 laty poniosła śmierć męczeńską w obronie czystości, dając świadectwo wiary i miłości Chrystusowi, który na drzewie krzyża oddał życie dla zbawienia całego świata. W tym dniu o godz. 1900 odbędzie się w auli Jana Pawła II premiera filmu pt. Karolina.
  • W środę (19.XI.) wspomnienie bł. Salomei, zakonnicy.
  • W czwartek (20. XI.) wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana. Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (21.XI.) wspomnienie Ofiarowania NMP. Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 1520 w intencji dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Transmisja Mszy świętej dla chorych przez TVP Kraków z Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” o godz. 1700. Z racji trzeciego piątku miesiąca Msza święta w intencji Ojczyzny i całego świata oraz członków „Faustinum” w kaplicy klasztornej o godz. 1700. Wdzięczną modlitwą otoczmy ks. dra Janusza Kościelniaka w dniu jego imienin.
  • W sobotę (22.XI.) wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, która jest patronką muzyki kościelnej. Z tej okazji zapraszamy na uroczyste Nieszpory chóralne, które rozpoczną się w naszej Bazylice o godz. 1700, wprowadzając nas w uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Od godz. 1900  w kaplicy klasztornej adoracja w intencji Światowych Dni Młodzieży.
  • Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć również w dolnej części Bazyliki kaplice: św. Siostry Faustyny, Matki Bożej Siedmiobolesnej, Krzyża Świętego, Communio Sanctorum i św. Andrzeja Apostoła. Jest również dostępna przy Bazylice wieża widokowa. Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii Bazyliki.
  • Dziękujemy wszystkim, którzy trwają na modlitwie w kaplicy Wieczystej Adoracji wypraszając Boże Miłosierdzie dla Pielgrzymów, rodzin, naszej Ojczyzny i całego świata. Niech Maryja – Matka Miłosierdzia będzie dla nas najlepszą Przewodniczką na drogach wiary, nadziei i miłości.