TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • W ostatnią niedzielę roku kościelnego oddajemy cześć Jezusowi Chrystusowi - Królowi Wszechświata, który pragnie być Panem i Królem naszych serc. Jest to patronalne święto Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz Akcji Katolickiej. Dziś przypada także wspomnienie św. Klemensa I, papieża.
  • W związku z przejściem na emeryturę Ks. Biskupa Jana Zająca pragniemy poinformować, że Ksiądz Kardynał powierzył mu funkcję „Kustosza Honorowego” Sanktuarium, zaś Rektorem ustanowił jego dotychczasowego zastępcę - Ks. Prałata Franciszka Ślusarczyka. Biskupowi Janowi wyrażamy serdeczną wdzięczność za tak gorliwą posługę pasterską, a wszystkich wiernych prosimy o dalszą modlitwę w intencji kapłanów, sióstr Matki Bożej Miłosierdzia oraz świeckich współpracowników, aby to Sanktuarium Bożego Miłosierdzia mogło jak najlepiej służyć Pielgrzymom z różnych stron świata.
  • W poniedziałek (24. XI.) wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac, kapłana i Towarzyszy.
  • We wtorek (25.XI.) wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej oraz bł. Marii od Pana Jezusa Dobrego Pasterza (Franciszki Siedliskiej).
  • W czwartek (27. XI.) Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (28.XI.) Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 1520 w intencji dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana z kaplicy klasztornej przez TV Kraków o godz. 1700. W tym przypada dzień imienin o. Zdzisława Wietrzaka SI, dlatego otoczmy go naszą wdzięczną modlitwą.
  • Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć również w dolnej części Bazyliki kaplice: św. Siostry Faustyny, Matki Bożej Siedmiobolesnej, Krzyża Świętego, Communio Sanctorum i św. Andrzeja Apostoła. Jest również dostępna przy Bazylice wieża widokowa. Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii Bazyliki.
  • Zachęcamy do włączenia się do cennej akcji modlitewnej „Szpital domowy”. Duchowe dziedzictwo naszego miasta „zobowiązuje nas, byśmy troszczyli się o dzisiejszy Kraków, by jego oblicza nie deformowały miejsca rozpusty i pijaństwa”. Nasze miasto „nie może zatracić swojego oblicza naznaczonego świętością wielu świadków Jezusa Chrystusa, ludzi miłujących Boga i człowieka” – mówił Ks. Kard. Stanisław Dziwisz. Codzienna adoracja w kościele św. Wojciecha na Rynku trwa od godz. 20 do 22.
  • Niech Jezus Miłosierny pomaga nam budować w naszych rodzinach Boże królestwo prawdy, sprawiedliwości, miłości i pokoju.