TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

W niedzielę - 23 listopada 2014 roku o godz. 15.20 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia została odprawiona Msza św. dziękczynna za posługę ks. bp. Jana Zająca oraz w intencji nowego rektora Sanktuarium – ks. dr. prałata Franciszka Ślusarczyka.

Na początku Mszy św., której przewodniczył ks. bp Jan Zając, dziekan dekanatu Kraków-Borek Fałęcki – ks. prałat Wacław Gubała odczytał dwa dekrety ks. kard. Stanisława Dziwisza.

Pierwszy z nich - skierowany do ks. bp Jana Zająca – zawierał podziękowania za dotychczasową pracę w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia - „za gorliwe pełnienie posługi rektora i kustosza Sanktuarium Bożego Miłosierdzia”. Metropolita krakowski poprosił Księdza Biskupa, by zechciał pełnić funkcję honorowego kustosza.

Drugi dekret napisany dla ks. prałata Franciszka Ślusarczyka zawierał nominację na rektora Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

- Dziękujemy jednemu i gratulujemy drugiemu – powiedział ks. prałat Gubała.

Swoje słowa wdzięczności za wszelkie otrzymane łaski, dary, które stały się Jego udziałem w posłudze w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia wyraził ks. bp Jan Zając.

W homilii ks. prałat Franciszek Ślusarczyk powiedział, że kiedy mówimy dziś o Łagiewnikach, w naszych myślach od razu pojawia się obraz św. Siostry Faustyny, św. Jana Pawła II oraz skromnego biskupa – ks. Jana Zająca. Mówił o wielkiej pracy hierarchy, by „ogień miłosierdzia płonął” w ludzkich sercach. - Dlatego dziś na tym kolejnym etapie historii tego świętego miejsca wyrażamy wdzięczność za Jego ojcowskie serce, miłość, pokorę i uśmiech na twarzy, który jest świadectwem tego, że warto służyć Jezusowi Miłosiernemu – mówił obecny rektor Sanktuarium.

Ks. Franciszek Ślusarczyk powiedział, że ks. bp Jan wyszedł do ołtarza z nowym pastorałem. - Nie jest więc to pożegnanie, ale dziękczynienie za piękną służbę oraz podjęcie nowych wyzwań – zaznaczył.

Kapłan wyraził także wdzięczność ks. kard. Stanisławowi Dziwiszowi za okazane mu zaufanie i obdarzenie go funkcją rektora Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

Na koniec Mszy św. pracownicy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia podziękowali ks. bp. Janowi Zającowi za dotychczasową pracę w świątyni, a ks. prałatowi Franciszkowi Ślusarczykowi życzyli błogosławieństwa Bożego w nowej posłudze.

mp