TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

 

  • Wraz ze św. Andrzejem Apostołem rozpoczynamy dziś nowy rok kościelny, którego myślą przewodnią są słowa: Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię. Przygotowując się do Światowych Dni Młodzieży będziemy często powracać do słów Jezusa: Błogosławieni czystego serca. Słowa te nabierają również szczególnego znaczenia dla całego Kościoła, który rozpoczyna dzisiaj Rok Życia Konsekrowanego, prosząc także o dar nowych powołań.
  • W okresie Adwentu Msze święte roratnie o NMP będą odprawiane w kaplicy klasztornej w poniedziałki, środy oraz soboty o godz. 630.
  • We wtorek (2.XII.) wspomnienie bł. Rafała Chylińskiego, kapłana. Adoracja Najświętszego Sakramentu w Bazylice w ramach Apostolatu Ratunku Konającym od godz. 1730. Msza święta w intencji konających oraz dusz czyśćcowych o godz. 1800.
  • W środę (3.XII.) wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana.
  • W czwartek (4.XII.) wspomnienie św. Barbary. Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • Od czwartku do soboty odbędą się VIII Ogólnopolskie Adwentowe Dni Skupienia organizowane przez Civitas Christiana. Program szczegółowy jest umieszczony na plakatach oraz w Internecie.
  • W piątek (5.XII.) Godzina Miłosierdzia oraz Msza św. w Bazylice o godz. 1520 w intencji dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza św. dla chorych transmitowana przez TVP Kraków w kaplicy klasztornej o godz. 1700, zaś z racji I piątku miesiąca o godz. 1900.
  • W sobotę (6.XII.) wspomnienie św. Mikołaja, bpa, który nam przypomina o potrzebie miłosierdzia wobec siebie nawzajem. O godz. 1630 w auli Jana Pawła II odbędzie się prezentacja najnowszego albumu Białego Kruka pt. Uległość czy niepodległość. Z racji I soboty miesiąca kolejny Wieczór Jana Pawła II. Msza święta w Bazylice o godz. 1800, zaś modlitewne czuwanie z Papieżem Miłosierdzia od godz. 1900.
  • W najbliższą niedzielę (7.XII.) odbędzie się XI Pielgrzymka Przedsiębiorców i Pracodawców do naszego Sanktuarium, organizowana przez duszpasterstwo Talent. Msza święta pod przewodnictwem Ks. Biskupa Kazimierza Ryczana w Bazylice o godz. 1030.
  • Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć również w dolnej części Bazyliki kaplice: św. Siostry Faustyny, Matki Bożej Siedmiobolesnej, Krzyża Świętego, Communio Sanctorum i św. Andrzeja Apostoła. Jest również dostępna przy Bazylice wieża widokowa. Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii Bazyliki. Niech czas Adwentu wydaje piękne owoce poprzez czyny miłosierdzia, słowo i modlitwę.