TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • Dzisiejsza niedziela jest Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców Talent przeżywa XI pielgrzymkę do naszego Sanktuarium, której towarzyszą słowa: Silni wiarą w biznesie. Szczegółowy program umieszczony jest na plakatach.
  • W okresie Adwentu Msze święte roratnie o NMP są odprawiane w kaplicy klasztornej w poniedziałki, środy oraz soboty o godz. 630.
  • W poniedziałek (8.XII.) Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Ze względu na wyjątkowy charakter tego święta dodatkowe Msze św. w kaplicy klasztornej o godz. 1200 oraz 1900. Msze święte w Bazylice tak jak w każdą niedzielę.
  • We wtorek (9.XII.) wspomnienie św. Jana Diego.
  • W czwartek (11.XII.) Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (12.XII.) wspomnienie NMP z Guadalupe. Godzina Miłosierdzia oraz Msza św. w Bazylice o godz. 1520 w intencji dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza św. dla chorych transmitowana przez TV Kraków z Bazyliki o godz. 1700. Z racji II piątku miesiąca Msza święta dla rodziców „dzieci utraconych” w Bazylice o godz. 1800. W tym dniu przypada dzień imienin Ks. Kanonika Aleksandra Wójtowicza, którego Ks. Kardynał ustanowił Zastępcą Rektora Sanktuarium, dlatego otoczmy go naszą wdzięczną modlitwą, by mógł nadal owocnie pełnić swoją posługę, wsparty światłem Ducha Świętego i opieką Maryi – Matki Miłosierdzia.
  • W sobotę (13.XII.) wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy. Z racji II soboty miesiąca obrońców życia zapraszamy na Mszę świętą w Bazylice o godz. 1520 sprawowaną w tej intencji. W ramach czuwania będzie także możliwość podjęcia Duchowej Adopcji. O godz. 1700 Msza święta w kaplicy klasztornej oraz spotkanie wspólnoty Sychar.
  • Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć również w dolnej części Bazyliki kaplice: św. Siostry Faustyny, Matki Bożej Siedmiobolesnej, Krzyża Świętego, Communio Sanctorum i św. Andrzeja Apostoła. Jest również dostępna przy Bazylice wieża widokowa. Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii Bazyliki.
  • Niech nawiedzenie kaplicy Wieczystej Adoracji z racji I niedzieli miesiąca pomaga nam wzrastać duchowo poprzez kolejne dni Adwentu, byśmy wydali piękne owoce nawrócenia przez czyny miłosierdzia, słowo i modlitwę.