TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

Około trzystu osób z całej Polski przyjechało w niedzielę - 7 grudnia 2014 roku do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach, by wziąć udział w XI Pielgrzymce Duszpasterstwa Przedsiębiorców i Pracodawców TALENT.

Pierwszym punktem pielgrzymki była Msza św., której przewodniczył i homilię wygłosił ks. bp Kazimierz Ryczan. Przybyłych powitał ks. Franciszek Ślusarczyk, rektor Sanktuarium. - Niech to dzisiejsze spotkanie przed ołtarzem Chrystusa będzie takim błaganiem, by wiara była silna w naszych sercach, byśmy byli ludźmi odważnej wiary, a przede wszystkim prawego sumienia – mówił ks. Franciszek Ślusarczyk.

Biskup senior diecezji kieleckiej w homilii przypomniał zebranym prawdy o roli rodziny, o jej wpływie na kształt ojczyzny oraz o potrzebie bycia człowiekiem sumienia. Apelował: - Bądźcie ludźmi sumienia i brońcie daru rodziny. Musicie go obronić. I własną rodzinę i cudzą.

Po Mszy św. uczestnicy pielgrzymki przeszli do auli św. Jana Pawła II, gdzie wysłuchali kilku wykładów. Tradycją stało się już to, że w czasie pielgrzymki zostają wręczone wyróżnienia „Talent” w formie statuetki i dyplomu. W tym roku wśród wyróżnionych znaleźli się przedsiębiorcy: Ewa i Piotr Kossakowscy z Warszawy, Jan Bierówka z Bielska Białej, Piotr Pietrus i Zbigniew Sobkiewicz z Wrocławia.

mp