TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • W dzisiejszą niedzielę przeżywamy święto Najświętszej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Ich opiece polecamy wszystkie rodziny, by nigdy nie zabrakło w nich miłości, uczciwości oraz wierności Bożym przykazaniom. Msza święta dla rodzin z błogosławieństwem małych dzieci o godz. 1200. Dziś przypada również święto Świętych Młodzianków, dlatego podczas Godziny Miłosierdzia oraz Mszy św. o 1520 będziemy się modlić o szacunek dla ludzkiego życia.
  • W środę (31.XII.) ostatni dzień roku kalendarzowego, w którym przypada wspomnienie św. Sylwestra, papieża. Serdecznie zapraszamy w tym dniu do Bazyliki na Godzinę Miłosierdzia o godz. 1500 oraz Mszę świętą, której będzie przewodniczył Ks. Bp Jan Zając. We wspólnej modlitwie będziemy dziękować Bogu za wszystkie łaski mijającego roku oraz zawierzymy cały świat Bożemu Miłosierdziu. Nieszpory oraz nabożeństwo przebłagalne w kaplicy klasztornej o godz. 1900. Tam będzie także Adoracja Najświętszego Sakramentu przed Nowym Rokiem od 2100 do 2400. Na jej zakończenie o północy Msza święta noworoczna.
  • W czwartek (1. I.) uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok. Porządek Mszy świętych w naszym Sanktuarium tak jak w każdą niedzielę. Mszy świętej o godz. 7 rano, transmitowanej przez TVP1, będzie przewodniczył Ks. Biskup Damian Muskus. Dzień ten przeżywany jest jako Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Za pobożne odmówienie lub śpiew hymnu: O Stworzycielu, Duchu przyjdź, w celu uproszenia Bożej pomocy na cały rok, można uzyskać odpust zupełny.
  • W piątek (2.I.) wspomnienie św. Bazylego Wlk. i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła. Msza święta dla chorych transmitowana z Bazyliki  przez  TVP  Kraków  o  godz.  1700. Z racji I piątku miesiąca Msza święta ku czci NSPJ w kaplicy klasztornej o godz. 1900.
  • W sobotę (3.I.) wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus. Z racji I soboty miesiąca kolejny Wieczór Jana Pawła II. Msza święta w Bazylice o godz. 1800, zaś modlitewne czuwanie z Papieżem Miłosierdzia od godz. 1900.
  • Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć również w dolnej części Bazyliki kaplice: św. Siostry Faustyny, Matki Bożej Siedmiobolesnej, Krzyża Świętego, Communio Sanctorum i św. Andrzeja Apostoła. Jest również dostępna przy Bazylice wieża widokowa, na którą mogą wyjechać również osoby niepełnosprawne. Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii Bazyliki.
  • Dziękujemy do włączanie się w rytm stałej modlitwy w kaplicy Wieczystej Adoracji. Serdecznie życzymy, by miłość Jezusa była dla przybywających tu Pielgrzymów źródłem radości, nadziei oraz prawdziwego pokoju serca.