TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

Począwszy od Święta Świętej Rodziny (28 grudnia 2014 roku), w każdą czwartą niedzielę miesiąca Msza św. o godzinie 12 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia sprawowana będzie dla rodzin i w intencji rodzin.
W czasie Eucharystii – jak zapowiedział ks. prałat Franciszek Ślusarczyk, rektor Sanktuarium – będą błogosławione dzieci.

- Dziś w Łagiewnikach wesoła nowina, bo przeżywamy Święto Najświętszej Rodziny. Ich opiece polecam dziś wszystkie rodziny, aby nie zabrakło w nich miłości, pokoju i wierności – mówił na początku Mszy św. ks. Ślusarczyk.
W homilii ks. kanonik Bogdan Zbroja podkreślił, że zarówno w Niebie, jak i w Kościele oraz w rodzinach najważniejsza jest miłość. - Ona jest najważniejszym czynnikiem napędzającym wszystko – powiedział kapłan i dodał, że ta właśnie miłość sprawia, że mogą w nas rozwijać się dane nam przez Boga talenty. - Tego samego powinniśmy doświadczać w Kościele, a przede wszystkim w Sakramencie Pokuty – wyjaśnił.

Kaznodzieja zachęcał małżonków, by jak najczęściej powracali w swych myślach i rozmowach do chwili swojego pierwszego spotkania. - Zechciejcie podziękować Panu Bogu za tę miłość, która stała się waszą rodziną, a kiedyś była zaledwie małą iskierką, która rodziła nadzieję. To Pan Bóg dał wam tę iskierkę, bo chciał, by przemieniła się w rodzinę – wyjaśniał.

Po Mszy św. kapłani błogosławili dzieci, a każda rodzina otrzymała obrazek – ikonę Świętej Rodziny z modlitwą św. Jana Pawła II za rodziny.

mp