TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

We wspomnienie Świętych Młodzianków - w niedzielę 28 grudnia 2014 roku - w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia wierni zgromadzeni w Godzinie Miłosierdzia przepraszali Pana Boga ze grzech dzieciobójstwa.

Biskup Jan Szkodoń wezwał zebranych w łagiewnickiej bazylice, by przepraszali Pana Boga za grzechy przeciwko świętości małżeństwa i rodziny, za grzechy przeciwko życiu. W homilii biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej mówił o męczennikach z Betlejem, chłopcach zamordowanych, bo Herod myślał, że wśród nich zabije Jezusa. Dziękował za rodziny, które żyją zgodnie z nauczaniem Kościoła świętego. – Dziękujemy także za wszystkich, którzy troszczą się o przygotowanie młodych do małżeństwa, za tych, którzy troszczą się o małżeństwa w kryzysie, za tych, którzy bronią życia, kiedy jest małe, słabe, przed narodzeniem – mówił.

Ksiądz bp Szkodoń apelował, by zebrani w świątyni duchowo ofiarowali Bogu każdą rodzinę i małżeństwo i prosili za tych, którzy sprzeciwili się Prawu Bożemu i prawu naturalnemu. – Błagajmy o przebaczenie dla tych, co podnieśli rękę na życie - zaapelował i dodał: - Dziś podnosi się rękę na świętość małżeństwa i rodziny. Na różny sposób poniżana jest rodzina. Szerzona jest niewierność i grzech. Ta ręka Heroda dotyczy dziś w sposób szczególny dzieci nienarodzonych. Błagajmy o przebaczenie dla wszystkich, którzy podnieśli rękę na życie albo przez zaniedbanie byli winni temu, że małżeństwo czy rodzina się rozpadły, że poczęte dziecko nie mogło się narodzić.

Biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej ubolewał, że dziś podnosi się rękę na świętość małżeństwa i rodziny. – Jeśli nasze rodziny będą Bogiem silne, jeśli apostołowie życia i miłości będą Bogiem silni, będą potrafili się oprzeć fali nowego pogaństwa, uderzającego w świętość małżeństwa i rodziny – podkreślił.

Kaznodzieja przypomniał, że bycie małżonkiem i rodzicem to powołanie. – Bycie obrońcą życia także jest powołaniem. Obrońcy życia jesteście wybrani. Ci, którzy włączacie się w duchową adopcję dziecka poczętego, jesteście powołani, wybrani i posłani – mówił. Na koniec Mszy św. dr inż. Antoni Zięba, prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka, złożył w imieniu wszystkich obrońców życia życzenia imieninowe ks. bp. Janowi Szkodoniowi i podziękował za wspieranie obrońców życia.

mp