TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

W środę 21 stycznia 2015 roku obrońcy życia spotkali się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. W czasie spotkania zostały omówione obecne problemy, jakie dotykają obrony życia. Działacze pro-life wzięli także udział we Mszy św. w intencji obrony życia, której przewodniczył ks. dr Franciszek Ślusarczyk, rektor Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

Obrońcy życia spotkali się w auli św. Jana Pawła II. Przywitał ich ks. Ślusarczyk: - Jesteśmy w okresie Bożego Narodzenia, kiedy Pan Jezus zszedł na ziemię. W tym bezbronnym dziecięciu widzimy troskę o każde bezbronne poczęte życie – mówił kapłan, przypominając, że spotkanie odbywa się w auli św. Jana Pawła II, który był największym obrońcą życia człowieka. - Życzę, aby to spotkanie przyniosło obfite owoce – powiedział ks. Ślusarczyk.

Po wspólnej modlitwie głos zabrał dr inż. Antoni Zięba, prezes Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka. Jak mówił, obecnie świat zwariował, a taki atak, jaki obecnie jest na życie, nie miał miejsca od lat. Obrońca życia wyjaśnił, co skłoniło go do zwołania spotkania: - Widzimy, że Mary Wagner, obrończyni życia z Kanady za swoją działalność na rzecz ratowania życia, za swoją modlitwę, znalazła się w więzieniu. A w Polsce rządzący wprowadzają do aptek tzw. tabletkę „dzień po” bez recept. W ten sposób zostanie zabitych wiele istnień ludzkich. A my w Polsce przecież mamy wpisane w prawo obronę życia. Ta decyzja łamie więc prawo – grzmiał dr Zięba, podkreślając za św. Janem Pawłem II, że w tej sytuacji „pilnie potrzebna jest modlitwa za życie, obejmująca cały świat”. Inż. Zięba zachęcał zebranych, by stali się apostołami broniącymi życia, każdego dnia modlili się w intencji obrony życia, a także rozdawali materiały pro-life.
- Dziś istnieje groźba wojny światowej. Już Matka Teresa z Kalkuty ostrzegała, że największym zagrożeniem dla pokoju jest zabijanie nienarodzonych. Także św. Ojciec Pio mówił, że gdyby zaprzestano zabijania nienarodzonych na świecie zapanowałby pokój. Widzimy więc, że aborcja jest największym zagrożeniem dla pokoju na świecie. Broniąc życia, bronimy więc dziecka, matkę, ale także pokój na świecie. Miłosierdzie Boże daje nam w tym dziele ogromną nadzieję, że uchronimy świat przed aborcją i wojną. Bądźcie apostołami modlitwy i obrony życia – apelował.

Po wystąpieniu prezesa PSOŻC obrońcy życia obejrzeli filmową relację z II Światowego Modlitewnego Kongresu dla życia. Ostatnim punktem spotkania była Msza św. sprawowana w Bazylice Bożego Miłosierdzia. Eucharystii przewodniczył ks. dr Franciszek Ślusarczyk.

Styczniowe spotkanie obrońców życia – jak zapowiedział dr inż Antoni Zięba – było pierwszym z cyklu. Kolejne będzie miało miejsce 18 lutego. - Niech każdy z nas tu obecnych przyprowadzi z sobą kogoś następnego, tak by wypełniła się ta sala – apelował prezes PSOŻC.

mp