TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • Nauczający Jezus jest „Drogą, którą należy pójść, Nauczycielem, którego trzeba słuchać, Nadzieją, że świat może się zmienić, że miłość zwycięża nienawiść” – mówił papież Franciszek podczas środowej katechezy. O tej prawdzie pragnie nam przypomnieć również św. Michał Archanioł z Góry Gargano, który już dziś wieczorem o 2030 przybędzie do łagiewnickiego Sanktuarium. W poniedziałek i środę figura św. Michała będzie w kaplicy klasztornej, zaś we wtorek w Bazylice Bożego Miłosierdzia. Szczegółowy plan Nawiedzenia umieszczony jest w gablotach i w Internecie, dlatego warto się z nim zapoznać, by znaleźć dla siebie najlepszy czas na owocny udział w tym ważnym wydarzeniu.

  • W poniedziałek (2.II.) święto Ofiarowania Pańskiego (MB Gromnicznej). Msze święte w tym dniu w Bazylice jak w każdą niedzielę, zaś w kaplicy klasztornej o godz.: 630, 17 i 19. Dzień ten jest przeżywany w całym Kościele jako Dzień Życia Konsekrowanego. W ufnej modlitwie polecajmy Panu Bogu wszystkie osoby, które podążają drogą rad ewangelicznych: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Poświęcenie gromnic na każdej Mszy świętej.
  • We wtorek (3. II.) wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. Uroczyste przeniesienie figury św. Michała Archanioła z kaplicy klasztornej do Bazyliki o godz. 830, następnie Msze święte o godz.: 9, 10 (dla chorych), 1520 i 18. Msza święta wieczorna pod przewodnictwem Ks. Bpa Jana Zająca będzie połączona z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała oraz uwolnienie z nałogów. Z racji I wtorku miesiąca będziemy też polecać Bogu konających oraz dusze w czyśćcu cierpiące. Na każdej Mszy świętej będzie możliwość przyjęcia szkaplerza św. Michała.
  • W czwartek (5. II.) wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (6. II.) świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy. Godzina Miłosierdzia oraz Msza św. w Bazylice o godz. 1520 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana przez TVP Kraków z Bazyliki o godz. 1700. Z racji I piątku miesiąca Msza święta ku czci NSPJ w kaplicy klasztornej o godz. 1900.
  • W sobotę (7.II.). odbędzie się w naszym Sanktuarium III Sympozjum poświęcone Adoracji Najświętszego Sakramentu. Do udziału zapraszamy kapłanów, rodziców, katechetów oraz animatorów grup, którzy pragną w formacji rodzinnej, katechetycznej oraz parafialnej poświęcić więcej uwagi wprowadzaniu dzieci w świat modlitwy. Można się jeszcze zapisać w Punkcie Informacyjnym osobiście, telefonicznie lub drogą mailową. Z racji I soboty miesiąca kolejny Wieczór Jana Pawła II od godz. 18. Niech również dzisiejsze spotkanie z Jezusem Eucharystycznym w kaplicy Wieczystej Adoracji napełni nasze serca miłością, nadzieją i pokojem.