TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • Dziś przypada wspomnienie św. Józefiny Bakhity, dziewicy. Wspominając tę sudańską niewolnicę przeżywamy po raz pierwszy Międzynarodowy Dzień Modlitwy i Refleksji nt. Walki z Handlem Ludźmi. Inicjatorami tego dnia są unie przełożonych generalnych: żeńskich i męskich, a jego hasłem są słowa: „Zapalić światło przeciwko handlowi ludźmi”. Według szacunków Międzynarodowej Organizacji Pracy na świecie – mimo pozornego pokoju i sprawiedliwości –  jest obecnie 21 mln ofiar handlu ludźmi.

  • We wtorek (10. II.) wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.

  • W środę (11.II.) przypada wspomnienie NMP z Lourdes. Jest to zarazem XXIII Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji w naszym Sanktuarium odbędą się główne uroczystości diecezjalne dla chorych oraz ich opiekunów. Msza święta pod przewodnictwem Ks. Biskupa Jana Zająca z udzieleniem sakramentu chorych rozpocznie się w Bazylice o godz. 1100. Z myślą o tych, którzy nie mogą przybyć do świątyni, będzie transmisja Mszy świętej przez telewizję internetową na stronie milosierdzie.pl

  • W czwartek (12. II.) Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (13. II.) Godzina Miłosierdzia oraz Msza św. w Bazylice o godz. 1520 w intencji dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta transmitowana dla chorych przez TVP Kraków z kaplicy klasztornej o godz. 1700. Z racji II piątku miesiąca Msza święta dla rodziców „dzieci utraconych” w Bazylice o godz. 1800. Szczegóły na internetowej stronie Sanktuarium.
  • W sobotę (14.II.) przypada święto św. Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa – Apostołów Słowian, którzy są również współpatronami Europy. Z racji drugiej soboty miesiąca wszystkich obrońców życia zapraszamy do Bazyliki na Godzinę Miłosierdzia o godz. 1500 oraz Mszę świętą sprawowaną w tej intencji. Będzie także możliwość podjęcia Duchowej Adopcji. O godz. 1700 Msza święta w kaplicy klasztornej w intencji trudnych małżeństw oraz spotkanie wspólnoty Sychar.
  • Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć również piękne kaplice w dolnej części Bazyliki. Jest również dostępna przy Bazylice wieża widokowa, na którą mogą wyjechać także osoby niepełnosprawne. Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii Bazyliki.
  • Wyrażamy wdzięczność kapłanom, siostrom zakonnym i wiernym, którzy ochotnym sercem włączają się do nieustannej modlitwy w kaplicy Wieczystej Adoracji. Dzień i noc trwa tam pokorne błaganie o dary Bożego Miłosierdzia dla rodzin, naszej Ojczyzny i Kościoła oraz pokój dla całego świata, a także dobrego przygotowania się do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.