TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • W dniu imienin Siostry Faustyny Kowalskiej wspominamy jej Spowiednika – bł. Michała Sopoćkę, przez którego Bóg pomógł jej wzrastać i dojrzewać do świętości. Dzisiaj rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jego hasłem przewodnim są słowa: Abstynencja dzieci troską rodziny, Kościoła i narodu.

  • W środę (18. II.) rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Środa Popielcowa uświadamia nam kruchość ludzkiego życia. Na każdej Mszy świętej będzie obrzęd posypania głów popiołem. Msze święte w Bazylice tak jak w każdą niedzielę,  zaś  w  kaplicy  klasztornej o godz.: 630, 1700 i 1900. W tym dniu obowiązuje post oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Od Środy Popielcowej będziemy przeżywać kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
  • W czwartek (19. II.) Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (20. II.) wspomnienie bł. Hiacynty i Franciszka Marto z Fatimy. Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 1520 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu, a o godz. 1600 Droga krzyżowa. Msza święta dla chorych transmitowana przez TVP Kraków z Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” o godz. 1700. Z racji trzeciego piątku miesiąca Msza święta w intencji Ojczyzny i całego świata oraz członków „Faustinum” w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W sobotę (21.II.) wspomnienie  św. Piotra Damiana, bpa i dra Kościoła. Jak w każdą trzecią sobotę miesiąca będziemy pamiętać o posłudze misjonarzy, prosząc także o dar nowych powołań.  
  • Od przyszłej niedzieli przez okres Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w Bazylice po Godzinie Miłosierdzia o godz. 15, a bezpośrednio po nich Msza święta. W ramach przygotowań do Światowych Dni Młodzieży kolejne czuwanie – w rocznicę objawienia Obrazu: Jezu, ufam Tobie –rozpocznie się Mszą świętą w kaplicy klasztornej o godz. 1900.
  • Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć także piękne kaplice w dolnej części Bazyliki. Jest również dostępna wieża widokowa, na którą mogą wyjechać także osoby niepełnosprawne.
  • Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii Bazyliki. Może on być wspaniałym lekarstwem dla duszy i ciała, jeśli łączy się z żywą wiarą i systematyczną pracą nad sobą. Dlatego do Balsamu dołączona jest specjalna modlitwa, oparta na słowach św. Faustyny, aby również nasze myśli, spojrzenia, usta, dłonie i serca były coraz bardziej miłosierne względem naszych sióstr i braci.