TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • Dziś przypada święto Katedry św. Piotra Apostoła, a zarazem 84 rocznica objawienia Obrazu z podpisem: Jezu, ufam Tobie! Czas Wielkiego Postu to dla każdego z nas wielka szansa pogłębienia szczerej przyjaźni z Bogiem oraz uporządkowania relacji z bliźnimi w duchu prawdy, miłości i zaufania.
  • Serdecznie zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które będziemy przeżywać w naszej Bazylice w każdą niedzielę po Godzinie Miłosierdzia, która rozpoczyna się o godz. 15. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach będzie odprawiana Msza święta. Dziś w ramach comiesięcznych przygotowań do Światowych Dni Młodzieży kolejne czuwanie rozpocznie się Mszą świętą w kaplicy klasztornej o godz. 1900.
  • W czwartek (26. II.) Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (27. II.) Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 1520 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu, a o godz. 1600 Droga krzyżowa. Msza święta dla chorych transmitowana przez TVP Kraków z kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • Tegoroczne rekolekcje Animatorów Dzieła Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego odbędą się w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w dniach: od 27 lutego do 1 marca oraz druga seria od 6 do 8 marca. Rekolekcje te organizuje Wydział Duszpasterstwa Rodzin.
  • Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć także piękne kaplice w dolnej części Bazyliki. Jest również dostępna wieża widokowa, na którą mogą wyjechać także osoby niepełnosprawne.
  • Wyrażamy wdzięczność kapłanom, siostrom zakonnym oraz wszystkim wiernym, którzy ochotnym sercem włączają się do modlitwy w kaplicy Wieczystej Adoracji, wypraszając Miłosierdzie dla Kościoła i całego świata.
  • Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii Bazyliki. Może on być wspaniałym lekarstwem dla duszy i ciała, jeśli łączy się z żywą wiarą i systematyczną pracą nad sobą. Dlatego do Balsamu dołączona jest specjalna modlitwa, oparta na słowach św. Faustyny, aby również nasze myśli, spojrzenia, usta, dłonie i serca były coraz bardziej miłosierne względem naszych sióstr i braci.
  • Niech udział w nabożeństwach pasyjnych napełni nasze serca ufnością i pomoże nam owocnie przeżyć kolejne dni Wielkiego Postu.