TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • Przeżywamy dziś Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami (Niedziela Ad Gentes). Uwiadamiamy sobie, że jako uczniowie Chrystusa jesteśmy wezwani do dzielenia się skarbem wiary z tymi, którzy jej jeszcze nie poznali.
  • Serdecznie zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które przeżywamy w naszej Bazylice w każdą niedzielę po Godzinie Miłosierdzia, która rozpoczyna się o godz. 15. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach jest odprawiana Msza święta.
  • We wtorek (3. III.) comiesięczne spotkanie Apostolatu Ratunku Konającym. Rozpocznie się adoracją Najświętszego Sakramentu w Bazylice od godz. 1730. Msza św. w intencji konających oraz dusz czyśćcowych o godz. 1800.
  • W środę (4. III.) przypada święto św. Kazimierza Królewicza, patrona Archidiecezji Krakowskiej. W tym dniu obchodzi swoje imieniny Ks. Kan. Kazimierz Tulik, dlatego otoczmy go naszą wdzięczną modlitwą.
  • W czwartek (5. III.) Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (6. III.) Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 1520 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu, a o godz. 1600 Droga krzyżowa. Msza święta dla chorych transmitowana z Bazyliki przez TVP Kraków o godz. 1700. Z racji I piątku miesiąca Msza święta ku czci NSPJ w kaplicy klasztornej o godz. 1900.
  • W sobotę (7. III.) z racji I soboty miesiąca kolejny Wieczór Jana Pawła II. Msza święta w Bazylice o godz. 1800, zaś modlitewne czuwanie z Papieżem Miłosierdzia od godz. 1900.
  • Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć także piękne kaplice w dolnej części Bazyliki. Jest również dostępna wieża widokowa, na którą mogą wyjechać także osoby niepełnosprawne.
  • Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii Bazyliki. Może on być wspaniałym lekarstwem dla duszy i ciała, jeśli łączy się z żywą wiarą i systematyczną pracą nad sobą. Dlatego do Balsamu dołączona jest specjalna modlitwa, oparta na słowach św. Faustyny, aby również nasze serca były coraz bardziej miłosierne względem naszych sióstr i braci.
  • Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy ochotnym sercem włączają się do ufnej modlitwy w kaplicy Wieczystej Adoracji, wypraszając Miłosierdzie dla Kościoła i całego świata. Niech również dzisiejsze nawiedzenie tej kaplicy z racji I niedzieli miesiąca napełni nas ufnością, nadzieją i pokojem serca.