TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

 

  • W okresie Wielkiego Postu Kościół przypomina wiernym, że Miłosierny Bóg wskazał nam jako lekarstwo na grzechy post, modlitwę i jałmużnę. W tym duchu otaczamy modlitwą wszystkie rodziny, a w sposób szczególny kobiety w dniu ich święta, by cieszyły się na co dzień ludzką życzliwością i Bożym błogosławieństwem.
  • Serdecznie zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które przeżywamy w naszej Bazylice w każdą niedzielę po Godzinie Miłosierdzia, która rozpoczyna się o godz. 15. Bezpośrednio po Gorzkich Żalach jest odprawiana Msza święta. 
  • W poniedziałek (9. III.) wspomnienie św. Franciszki Rzymianki, zakonnicy.
  • W czwartek (12. III.) Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (13. III.) Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 1520 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu, a o godz. 1600 Droga krzyżowa. Msza święta transmitowana dla chorych przez TVP Kraków z kaplicy klasztornej o godz. 1700. Z racji II piątku miesiąca Msza święta dla rodziców „dzieci utraconych” w Bazylice o godz. 1800. Szczegóły na internetowej stronie Sanktuarium.
  • W sobotę (14. III.) z racji drugiej soboty miesiąca wszystkich obrońców życia zapraszamy do Bazyliki na Godzinę Miłosierdzia o godz. 1500 oraz Mszę świętą sprawowaną w tej intencji. Będzie także możliwość podjęcia Duchowej Adopcji. O godz. 1700 Msza święta w kaplicy klasztornej w intencji trudnych małżeństw oraz spotkanie wspólnoty Sychar.
  • Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Warto zobaczyć także piękne kaplice w dolnej części Bazyliki. Jest również dostępna wieża widokowa, na którą mogą wyjechać także osoby niepełnosprawne.
  • Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii Bazyliki. Może on być wspaniałym lekarstwem dla duszy i ciała, jeśli łączy się z żywą wiarą i systematyczną pracą nad sobą. Dlatego do Balsamu dołączona jest specjalna modlitwa, oparta na słowach św. Faustyny, aby również nasze serca były coraz bardziej miłosierne względem naszych sióstr i braci.
  • Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy ochotnym sercem włączają się do ufnej modlitwy w kaplicy Wieczystej Adoracji, wypraszając Miłosierdzie dla Kościoła i całego świata. Umocnieni Bożym błogosławieństwem starajmy się w codziennym życiu być świadkami przebaczenia, miłości i pokoju.