TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • Łączymy się duchowo z wszystkimi rodzinami, które przeżywają kolejną Pielgrzymkę Rodzin do Kalwarii Zebrzydowskiej. Dziś przypada 80 rocznica objawienia Koronki do Bożego Miłosierdzia, dlatego zapraszamy do kaplicy klasztornej na modlitewne czuwanie od godz. 2000 do 2200.
  • W poniedziałek (14. IX.) święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Z tej okazji w kaplicy Krzyża Świętego w dolnej Bazylice odbędzie się Msza święta o godz. 1600 pod przewodnictwem Ks. Biskupa Jana Zająca.
  • We wtorek (15. IX.) wspomnienie NMP Bolesnej. W tym dniu przypada 11 rocznica konsekracji biskupiej Honorowego Kustosza naszego Sanktuarium Biskupa Jana Zająca oraz Biskupa Polowego WP Józefa Guzdka, dlatego otoczmy ich naszą wdzięczna modlitwą.
  • W środę (16.IX) wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.
  • W czwartek (17. IX.) wspomnienie św. Roberta Bellarmina, bpa i doktora Kościoła, oraz św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego, biskupa. Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (18. IX.) święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski oraz młodzieży. Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 1520 w intencji ofiarodawców i dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta transmitowana dla chorych przez TVP Kraków z Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” o godz. 1700. Z racji III piątku miesiąca Msza święta w intencji Ojczyzny i całego świata w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W sobotę (19. IX.) przybędzie do naszego Sanktuarium dziękczynna Pielgrzymka Diecezji Tarnowskiej z okazji zakończenia Peregrynacji Obrazu Jezusa Miłosiernego wraz z relikwiami św. Faustyny i św. Jana Pawła II. Uroczysta Msza święta w Bazylice pod przewodnictwem Ks. Bpa Andrzeja Jeża o godz. 1200. Na Godzinę Miłosierdzia dotrze również Pielgrzymka kapłanów Diecezji Rzeszowskiej. Z racji III soboty miesiąca pamiętajmy o sprawach misyjnych Kościoła.
  • Dziękujemy kapłanom, siostrom zakonnym oraz wiernym, którzy trwają na modlitwie w kaplicy Wieczystej Adoracji wypraszając Boże Miłosierdzie dla Światowych Dni Młodzieży, Pielgrzymów, rodzin, Ojczyzny i całego świata. Miłosierdziu Bożemu polecajmy także śp. Ks. Prałata Franciszka Chowańca, który przez wiele lat w każdy piątek pełnił posługę w konfesjonale nr 8.
  • Zachęcamy do nawiedzenia kaplicy klasztornej, w której znajduje się łaskami słynący obraz Jezusa Miłosiernego oraz grób św. Faustyny. Są dostępne również piękne kaplice w dolnej części Bazyliki oraz wieża widokowa, na którą mogą wyjechać także osoby niepełnosprawne. Balsam Miłosierdzia jest do nabycia w zakrystii Bazyliki.