TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Niedziela Palmowa Męki Pańskiej rozpoczyna Wielki Tydzień – czas, w którym wspominamy najważniejsze wydarzenia w historii zbawienia: mękę, śmierć i zmartwychwstanie naszego Pana Jezusa Chrystusa.

• Dziś po Godzinie Miłosierdzia Msza święta o godz. 15:20. Dodatkowa Msza święta zostanie odprawiona w Bazylice o godz. 16:30. Zachęcamy do prywatnego odprawienia nabożeństwa Gorzkich Żali lub wysłuchania transmisji internetowej z Kaplicy Klasztornej o godz. 18:30 na stronie www.faustyna.pl Ostatnie kazanie pasyjne ks. dr Stanisława Mieszczaka jest dostępne na stronie www.milosierdzie.pl

• Przypominamy uwagi porządkowe w odniesieniu do aktualnej sytuacji z zastrzeżeniem, że mogą one ulec zmianie, gdy ukażą się nowe zarządzenia. W związku z obowiązującym nadal ograniczeniem liczby uczestników Mszy świętych i nabożeństw do 5 osób w Bazylice górnej są odprawiane Msze święte w dotychczasowym porządku, ale tylko z udziałem kilku osób, w pierwszej kolejności tych, które mają zamówioną terminową intencję Mszy świętej /z wyjątkiem Mszy świętych zbiorowych/. Wszystkie Msze święte, Godzina Miłosierdzia, a także celebracje Triduum Paschalnego będą transmitowane przez internetowe Radio i Telewizję Miłosierdzie na stronie www.milosierdzie.pl, na naszym kanale YouTube oraz w aplikacji mobilnej „Miłosierdzie". Dodatkowo Godzina Miłosierdzia jest transmitowana przez Radio Anioł Beskidów oraz Telewizję Republika. Bazylika dolna pozostaje otwarta dla wiernych. Zachęcamy, aby spowiedź wielkanocną przełożyć na termin późniejszy – okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej trwa do uroczystości Trójcy Świętej, czyli w tym roku do 7 czerwca. Kaplica św. Faustyny w ciągu dnia jest udostępniona dla wiernych na modlitwę prywatną i można tam przyjąć Komunię świętą zgodnie z obowiązującymi przepisami liturgicznymi. Kaplica Wieczystej Adoracji czynna jest całą dobę i w tym wyjątkowym czasie będzie dla nas miejscem symbolizującym Ciemnicę i Grób Pański. W kaplicy nie może przebywać jednocześnie więcej niż pięć osób. Osoby przychodzące na adorację prosimy, by po krótkiej modlitwie, w duchu miłości bliźniego, udostępniały miejsce dla innych. Przybywających do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przepraszamy za utrudnienia i prosimy o stosowanie się do zaleceń Służb Porządkowych. Wszystkich Czcicieli Bożego Miłosierdzia prosimy o łączność duchową z łagiewnickim Wieczernikiem poprzez transmisje internetowe i wytrwałe zawierzanie świata Bożemu Miłosierdziu słowami św. Jana Pawła II wypowiedzianymi na tym miejscu 17 sierpnia 2002 r.

• W Wielki Czwartek będziemy dziękować Miłosiernemu Bogu za dar kapłaństwa oraz Eucharystii. Nie będzie w tym dniu Mszy Krzyżma Świętego - została ona przełożona na termin późniejszy.

• Paschalne Triduum Męki i Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczyna się od wieczornej Mszy Wieczerzy Pańskiej w Wielki Czwartek, ma swoje centrum w Wigilii Paschalnej i kończy się nieszporami Niedzieli Zmartwychwstania. Kościół towarzyszy swemu Panu w Jego Męce, trwa na modlitwie w czasie Jego spoczynku w grobie i uroczyście świętuje Jego zmartwychwstanie.

• Msza Wieczerzy Pańskiej pod przewodnictwem Księdza Biskupa Jana Zająca rozpocznie się w Bazylice o godz. 1800. Zapraszamy do udziału przez transmisję internetową.
Po Mszy świętej nie będzie procesji do Ciemnicy.

• Wielki Piątek to jedyny dzień w roku, kiedy nie sprawuje się Mszy świętej. W tym dniu obowiązuje post ilościowy oraz wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W czasie Godziny Miłosierdzia w Bazylice rozpoczniemy Nowennę do Miłosierdzia Bożego przed Świętem Miłosierdzia /jej tekst można znaleźć na naszej stronie internetowej/. Po Godzinie Miłosierdzia będzie nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Wielkopiątkowa Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się w Bazylice o godz. 18:00. Zapraszamy do udziału przez transmisję internetową. Po liturgii nie będzie procesji eucharystycznej do Grobu Pańskiego.

• W Wielką Sobotę w tym roku nie będzie tradycyjnego święcenia pokarmów. Zachęca się do błogosławieństwa posiłku w domu przed śniadaniem wielkanocnym. Tekst błogosławieństwa znajduje się na naszej stronie internetowej.

• Liturgia Wigilii Paschalnej w Bazylice rozpocznie się o godz. 19:00. Zapraszamy do udziału przez transmisję internetową.

• W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego pierwsza Msza święta w Bazylice zostanie odprawiona o godz. 7:00, kolejne - w porządku niedzielnym z udziałem wiernych według obowiązujących w tym czasie zarządzeń państwowych. Nieszpory chrzcielne, które kończą Święte Triduum Paschalne będą o godz. 17:00.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez modlitwę oraz ofiary składane na konto wspierają w tym trudnym czasie nasze Sanktuarium. Wszystkich Ofiarodawców i Dobroczyńców ogarniamy modlitwą codziennie, a szczególnie w każdy piątek podczas Godziny Miłosierdzia i Mszy świętej sprawowanej o godzinie 15:20.

• Niech te święte dni Wielkiego Tygodnia odnowią naszą więź z Bogiem, wzmocnią nadzieję oraz rozpalą serca pragnieniem bycia świadkami i apostołami Bożego Miłosierdzia.