TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Przeżywamy dziś Święto Miłosierdzia. Pan Jezus mówił do Siostry Faustyny w jednym z objawień: „Córko Moja, mów światu całemu o niepojętym miłosierdziu Moim. Pragnę, aby święto Miłosierdzia, było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia Mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia Mojego. Która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii świętej, dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski; niech się nie lęka zbliżyć do Mnie żadna dusza, chociażby grzechy jej były jako szkarłat (…) Święto Miłosierdzia wyszło z wnętrzności  Moich, pragnę, aby uroczyście obchodzone było w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Nie zazna ludzkość spokoju, dopokąd nie zwróci się do źródła miłosierdzia Mojego” /Dz. 699/.

• Hasłem tegorocznego Święta w naszym Sanktuarium są słowa „Miłosierdzie nadzieją dla świata”, nawiązujące do trwających przygotowań do 20-lecia zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu, które będziemy przeżywać już w sierpniu tego roku.

• W poniedziałek (25.04) – święto św. Marka Ewangelisty. Polecajmy w modlitwie naszego Księdza Arcybiskupa wypraszając dla niego u Boga bogatego w miłosierdzie potrzebne łaski. O godz. 18.45 w Kaplicy Klasztornej spotkanie grupy modlitewnej „Cisza Nazaretu”. W czasie adoracji z Różańcem i Mszy świętej będzie zanoszona modlitwa błagalna o pokój dla Ukrainy.

• We wtorek (26.04) przeniesiona z 23 kwietnia liturgiczna uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski;

• W środę (27.04) będziemy wspominać 8. rocznicę kanonizacji św. Jana Pawła II.

• W czwartek (28.04) – wspomnienie bł. Hanny Chrzanowskiej, której beatyfikację przeżywaliśmy cztery lata temu w naszej Bazylice. Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy Klasztornej o godz. 17.00.

• W piątek (29.04) - święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy. W tym dniu rozpoczyna się nowenna przed uroczystością św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Godzina Miłosierdzia i Msza święta w Bazylice o 15.20 w intencji Ofiarodawców i Dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana przez TVP3 Kraków z Kaplicy Klasztornej o godz. 17.00.

• W sobotę (30.04) przypada 22. rocznica kanonizacji św. Siostry Faustyny Kowalskiej. Jan Paweł II mówił wtedy na Placu św. Piotra w Rzymie: „Kanonizacja Siostry Faustyny ma szczególną wymowę. Poprzez tę kanonizację pragnę dziś przekazać orędzie miłosierdzia nowemu tysiącleciu. Przekazuję je wszystkim ludziom, aby uczyli się coraz pełniej poznawać prawdziwe oblicze Boga i prawdziwe oblicze człowieka”.

• Niech Święto Miłosierdzia ożywi naszą wiarę i umocni do głoszenia miłosierdzia słowem, czynem i modlitwą.