• Dziś rozpoczynamy XIV Tydzień Biblijny, którego hasłem są słowa „Posłani z darem pokoju Jezusa zmartwychwstałego”. Celem tego wydarzenia jest ponowne odkrywanie i pogłębianie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i w osobistym życiu wiernych.

• Przed tygodniem przeżywaliśmy Święto Miłosierdzia. Serdeczne podziękowanie składamy wszystkim, którzy przyczynili się do jego przygotowania oraz pięknego przeżycia. Dziękujemy Celebransom, Kapłanom diecezjalnym i zakonnym, którzy podjęli posługę konfesjonału, Klerykom Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Krakowskiej oraz Seminariów Zakonnych, nadzwyczajnym Szafarzom Komunii świętej, Chórom, Orkiestrze, Urzędom i Instytucjom Wojewódzkim i Miejskim, wszystkim Służbom, które troszczyły się o nasze bezpieczeństwo: Policji, Straży Miejskiej, Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, Harcerzom Rzeczypospolitej Polskiej, Służbie Medycznej Malta, Straży Ochrony Kolei, Rycerzom Kolumba, Rycerzom Jana Pawła II, Służbie Sanktuarium, Służbie Porządkowej Sanktuarium, a także Telewizji Polskiej, przygotowującym transmisje, nagłośnienie i telebimy, zaangażowanym w obsługę medialną, Pracownikom i Wolontariuszom naszego Sanktuarium, Służbie Liturgicznej, Siostrom Zakrystiankom. Dziękujemy również wszystkim Wiernym za liczne przybycie i wspólną modlitwę. Niech Bóg bogaty w miłosierdzie wszystkim błogosławi i udziela potrzebnych łask.

• Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny będą odprawiane w Bazylice codziennie o 17.30 natomiast w Kaplicy Klasztornej o 19.00, a w I piątek oraz w niedziele i święta o 18.30.

• We wtorek (03.05) – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze święte w naszym Sanktuarium w porządku niedzielnym. Mszy świętej o 15.20 w Bazylice na zakończenie X Pieszej Pielgrzymki Diecezji Bielsko-Żywieckiej do Łagiewnik będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Piotr Greger. Apostolat Ratunku Konającym zapraszamy na modlitwę przed Najświętszym Sakramentem w ramach nabożeństwa majowego o godz. 17.30. Msza święta w intencji konających oraz dusz czyśćcowych w Bazylice o 18.00.

• W środę (04.05) – święto św. Floriana, męczennika, patrona miasta Krakowa.

• W czwartek (05.05) – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana. Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy Klasztornej o godz. 17.00.

• W piątek (06.05) – święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba. Msza święta w Bazylice o 15.20 w intencji Ofiarodawców i Dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana z Kaplicy Klasztornej przez TVP3 Kraków o 17.00. Z racji I piątku miesiąca Msza święta ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kaplicy Klasztornej o 19.00. Księdzu Filipowi, który pełni w naszej Bazylice posługę spowiednika dla Pielgrzymów zagranicznych, składamy najlepsze życzenia imieninowe i wypraszamy dla niego potrzebne łaski.

• W sobotę (07.05) z racji I soboty miesiąca Msza święta w Bazylice połączona z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu NMP o 18.00. Otoczmy również w tym dniu modlitwą diakonów, którzy przyjmą święcenia w katedrze na Wawelu.

• Przy wejściu do Bazyliki można nabyć gazetkę okolicznościową „Iskra Miłosierdzia”, „Kazania łagiewnickie” oraz wiele innych publikacji, a także pamiątki przygotowane na 20-lecie zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu. W sposób szczególny polecamy album „Jezu, ufam Tobie”.

• Naklejki dla dzieci będą rozdawane po Mszy świętej przy stopniu komunijnym.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez ofiary złożone na tacę, do skarbon, za pomocą ofiaromatu znajdującego się w przedsionku Bazyliki, a także przesłane na konto wspierają nasze Sanktuarium. Za wszelką pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.

• Niech światło Bożego Słowa prowadzi nas w codziennym życiu drogami miłosierdzia.