TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• Nabożeństwa majowe ku czci Najświętszej Maryi Panny są odprawiane w Bazylice codziennie o 17.30 natomiast w Kaplicy Klasztornej o 19.00, a w niedziele i święta o 18.30.

• We wtorek (24.05) – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. W tym dniu przypada 49. rocznica święceń kapłańskich Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego.

• W czwartek (26.05) – wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana. Wdzięczną modlitwą otoczmy w tym dniu nasze Mamy, wypraszając żyjącym potrzebne łaski, a dla zmarłych Boże Miłosierdzie i wieczną radość. Msza święta w intencji próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego w Kaplicy Klasztornej o 17.00.

• W piątek (27.05) – Msza święta w Bazylice o 15.20 w intencji Ofiarodawców i Dobroczyńców naszego Sanktuarium i wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta dla chorych transmitowana z Kaplicy Klasztornej przez TVP3 Kraków o 17.00. W tym dniu przypada 16. rocznica pielgrzymki Ojca Świętego Benedykta XVI do naszego Sanktuarium.

• W sobotę (28.05) o godz. 7.30 wyruszy z naszej Bazyliki XV Piesza Pielgrzymka z Łagiewnik do Kalwarii Zebrzydowskiej. Zapisy chętnych są przyjmowane w Punkcie Informacyjnym obok Domu Duszpasterskiego oraz w parafii Matki Bożej Królowej Polski w Krakowie-Nowym Ruczaju /ul. Zamiejska 6/. Szczegółowe informacje o pielgrzymce można znaleźć na plakatach na terenie Sanktuarium.

• W przyszłą niedzielę – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

• Zachęcamy do nawiedzenia kaplic w dolnej Bazylice. Tam też warto obejrzeć ciekawe wystawy fotograficzne. Idąc w stronę Domu Duszpasterskiego i restauracji „Agape” można zapoznać się z nabożeństwem „Droga Miłosierdzia”.

• Przy wejściu do Bazyliki można nabyć gazetkę okolicznościową „Iskra Miłosierdzia”, „Kazania łagiewnickie” – zapis wszystkich homilii wygłoszonych w ubiegłym roku podczas Mszy świętych transmitowanych przez TVP1 w niedziele o 7.00 z Kaplicy Klasztornej, „Modlitewnik św. Jana Pawła II – Apostoła Bożego Miłosierdzia” oraz wiele innych publikacji, a także pamiątki przygotowane na 20-lecie zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu. W sposób szczególny polecamy wydany z tej okazji album „Jezu, ufam Tobie” oraz obrazek na drewnie przedstawiający wizerunek Jezusa Miłosiernego i tabernakulum z naszej Bazyliki oraz tekst Aktu zawierzenia.

• W ramach akcji duszpasterskiej „Niedziela z Ewangelią” naklejki dla dzieci będą rozdawane po Mszy świętej przy stopniu komunijnym.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez ofiary złożone na tacę, do skarbon, za pomocą ofiaromatu znajdującego się w przedsionku Bazyliki, a także przesłane na konto wspierają nasze Sanktuarium. Za wszelką pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.

• 27 maja 2006 roku podczas spotkania z chorymi w Bazylice Bożego Miłosierdzia papież Benedykt XVI mówił, że ręce ludzi, którzy im pomagają w imię miłosierdzia, stają się przedłużeniem Bożych dłoni. Niech te słowa będą zachętą do praktykowania miłości bliźniego każdego dnia.