TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

• W Archidiecezji Krakowskiej kończy się dziś okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej.

• Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa są odprawiane w Bazylice codziennie o 17.30, natomiast w Kaplicy Klasztornej o 19.00, a w niedziele i święta o 18.30.

• W poniedziałek (13.06) – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła. O godz. 18.45 w Kaplicy Klasztornej spotkanie grupy modlitewnej „Cisza Nazaretu”. W programie: rozważanie Katechizmu Kościoła Katolickiego, adoracja połączona z nabożeństwem czerwcowym i Msza święta.

• We wtorek (14.06) – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

• W środę (15.06) – wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy.

• W czwartek (16.06) – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało), święto obowiązkowe. Msze święte w naszym Sanktuarium będą jak w każdą niedzielę. Procesja eucharystyczna wyruszy z kościoła parafialnego Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy świętej o 17.00 i przejdzie ulicami parafii do Bazyliki Bożego Miłosierdzia.

• W piątek (17.06) – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika, patrona Caritas. Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 15.20 w intencji Ofiarodawców i Dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz Caritas Archidiecezji Krakowskiej, a także wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Z racji III piątku miesiąca Msza święta do Miłosierdzia Bożego w intencji Ojczyzny, całego świata i Ofiarodawców w Kaplicy Klasztornej o 17.00. Msza święta dla chorych transmitowana z Sanktuarium św. Jana Pawła II przez TVP3 Kraków o 17.00.

• W sobotę (18.06) w naszej Bazylice odbędzie się uroczyste zakończenie jubileuszu 50-lecia misji karmelitańskich. Mszy świętej o godz. 12.00 będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Robert Chrząszcz. Z racji trzeciej soboty miesiąca podczas Godziny Miłosierdzia i Mszy świętej o 15.20 w Bazylice będziemy modlić się w intencji misyjnego dzieła Kościoła.

• W sobotę o godz. 20.00 w Bazylice rozpocznie się XX Czuwanie Grup Modlitwy św. Ojca Pio. W tym roku będzie to dziękczynienie za kanonizację o. Pio, której 20. rocznicę obchodzimy. Mszy świętej o północy będzie przewodniczył Ksiądz Biskup Janusz Mastalski. Szczegółowy program czuwania na plakatach.

• W przyszłą niedzielę w czasie Godziny Miłosierdzia i Mszy świętej o 15.20, w ramach przygotowania do 20-lecia zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu, rozważymy kolejny fragment papieskiego Aktu: „Ojcze Przedwieczny, dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna...”. Od dziś rozpoczynamy w naszej Bazylice nowennę tygodni przed 20. rocznicą zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu. Zakończy się ona 13 sierpnia, w przededniu głównych uroczystości 20-lecia. Zapraszamy do włączenia się w nowennę Sanktuaria i Parafie Bożego Miłosierdzia w Polsce i na świecie oraz wszystkich Czcicieli Bożego Miłosierdzia. Materiały nowenny na poszczególne tygodnie będą dostępne na stronie www.diecezja.pl i www.misericordia.eu

• Przy wejściu do Bazyliki można nabyć „Kazania łagiewnickie” – zapis wszystkich homilii wygłoszonych w ubiegłym roku podczas Mszy świętych transmitowanych przez TVP1 w niedziele o 7.00 z Kaplicy Klasztornej, „Modlitewnik św. Jana Pawła II – Apostoła Bożego Miłosierdzia”, książeczkę dla dzieci „Orędzie miłosierdzia” oraz wiele innych publikacji, a także pamiątki przygotowane na 20-lecie zawierzenia świata Bożemu Miłosierdziu.

• W ramach akcji duszpasterskiej „Niedziela z Ewangelią” naklejki dla dzieci będą rozdawane po Mszy świętej przy stopniu komunijnym.

• Rycerze Kolumba działający przy naszym Sanktuarium zachęcają do włączenia się w zbiórkę pieniężną na rzecz zakupu karetki dla Archidiecezji Lwowskiej w udręczonej wojną Ukrainie. Ofiary jeszcze dziś można składać do oznaczonej skarbony,  znajdującej się przy wejściu do Bazyliki.

• Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy przez ofiary złożone na tacę, do skarbon, za pomocą ofiaromatu znajdującego się w przedsionku Bazyliki, a także przesłane na konto wspierają nasze Sanktuarium. Za wszelką pomoc składamy serdeczne „Bóg zapłać!”.

• Niech Bóg w Trójcy Jedyny umocni nas swoim błogosławieństwem.