TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

„Odkrywanie tajemnicy Bożego Miłosierdzia w życiu św. Jana Pawła II” - to temat pierwszego dnia IV Międzynarodowego Kongresu Apostołów Bożego Miłosierdzia. Bierze w nim udział ponad dwieście osób z 16 krajów świata.

W pierwszym dniu Kongresu jego uczestnicy wysłuchali kilku wykładów. Ks. kard. Stanisław Dziwisz, ks. prałat Sławomir Oder oraz s. Elżbieta Siepak to prelegenci, którzy mówili w piątek.

Apostołowie Bożego Miłosierdzia uczestniczyli we Mszy św. i w Godzinie Miłosierdzia. Wysłuchali także kilku świadectw mówiących o tym jak kult Bożego Miłosierdzia rozwija się w różnych krajach świata, m.in. w Rumunii, Argentynie, w Czechach, Niemczech i w Islandii.

Uczestnicy Kongresu, a także pielgrzymi, którzy przybyli w piątek do Sanktuarium wyrazili swoje poparcie dla idei, by św. Siostrę Faustynę Kościół ogłosił Doktorem Kościoła. Podpisy na specjalnych listach, które zostaną przesłane do Ojca Świętego Franciszka będzie można podpisywać jeszcze przez dwa dni.

Kongres cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem mediów. Do Sanktuarium przybyli m.in. dziennikarze z „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli”, „Telewizji Trwam”, „Naszego Dziennika”, „Gazety Krakowskiej”, „Źródła”, KAI-u, Telewizji Polskiej, Polskiego Radia, Radia Plus, Telewizji TVN i Polsat.

mp