TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

W sobotę 4 października 2014 roku Mszy św., która rozpoczęła się w samo południe w Bazylice Bożego Miłosierdzia, przewodniczył ks. bp Petru Ghergel z Rumunii, a homilię wygłosił ks. abp Stanisław Nowak z Częstochowy.

Abp Nowak nawiązał do słów Ewangelii, w których Pan Jezus pytał św. Piotra: „Czy ty mnie kochasz?”. Przypomniał, że takie samo pytanie kierował też do św. Siostry Faustyny i św. Jana Pawła II. - Ojciec Święty upadł przed miłosiernym Bogiem na kolanach, a potem to miłosierdzie rozdawał ludziom – powiedział.

Ks. abp Nowak przypomniał, że Karol Wojtyła uczył się miłosierdzia od św. Brata Alberta. - A potem żył wyobraźnią miłosierdzia i troską o każdego człowieka – zaznaczył i dodał: - Jemu się udało upaść przed majestatem Boga i dlatego potrafił upaść przed człowiekiem. To jest apostolstwo, poświęcenie chrześcijańskie. Znamy to – od Jezusa, od Jego obrazu, do człowieka. Im bardziej jest zagubiony tym bardziej trzeba go szukać i modlić si za niego naszą Koronką. Tą modlitwą dużo potrafimy zrobić. Jest w niej ogromna siła. Przez życie z Koronka do Miłosierdzia Bożego. 

mp