TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

Ponad tysiąc podpisów pod petycją do Ojca Świętego, by ogłosił św. Siostrę Faustynę Doktorem Kościoła zebrano w czasie dwóch dni trwania IV Międzynarodowego Kongresu Apostołów Bożego Miłosierdzia.

Sobota obfitowała w wiele ciekawych wydarzeń. Do południa bardzo ciekawy wykład przedstawił abp Stanisław Nowak z Częstochowy. Hierarcha wezwał organizatorów Kongresu, aby jednym z jego owoców była ogólnopolska wielka peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego z okazji 1050-lecia chrztu Polski. Także o. dr Tadeusz Rydzyk, dyrektor Radia Maryja zaproponował, żeby wezwać wszystkich ludzi starszych i chorych, dzieci, rodziców i dziadków, żeby modlili się o wielkie łaski i Boże miłosierdzie dla młodzieży.

Po południu – po Godzinie Miłosierdzia – ks. prof. Jan Machniak wyjaśnił czcicielem Bożego Miłosierdzia, dlaczego św. Siostra Faustyna mogłaby zostać  ogłoszona w Kościele Doktorem Kościoła.

W tym dniu niezwykle ciekawe świadectwo przedstawił ks. Seraphin Michalenko MIC, który opowiedział o cudzie beatyfikacyjnym św. Siostry Faustyny. Bardzo interesująco o swoim nawróceniu opowiedziała przedstawicielka Burkino Faso.

Do uczestników Kongresu swoje słowo skierował ks. bp Klemens Pickel z  Rosji, któremu nie udało się dotrzeć do Krakowa. Hierarcha prosił w nim o modlitwę o pokój.

mp