TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

  • Przeżywając radosną uroczystość św. Faustyny Kowalskiej przywołujemy na pamięć słowa Jana Pawła II, który podczas jej kanonizacji mówił: „Ty zaś, Faustyno, darze Boga dla naszej epoki, darze polskiej ziemi dla całego Kościoła, wyjednaj nam, abyśmy mogli pojąć głębię Bożego Miłosierdzia, pomóż nam, abyśmy osobiście go doświadczyli i świadczyli o nim braciom. Twoje orędzie światłości i nadziei niech się rozprzestrzenia na całym świecie, niech przynagla grzeszników do nawrócenia, niech uśmierza spory i nienawiści, niech uzdolnia ludzi i narody do czynnego okazywania braterstwa.” Dziś na zakończenie Kongresu Apostołów Bożego Miłosierdzia odbędzie się w auli Jana Pawła II o godz. 1600 spotkanie z Ewą Czaczkowską – autorką książki pt. Cuda świętej Faustyny.
  • Serdecznie zapraszamy do udziału w Nabożeństwach Różańcowych, które są odprawiane przez cały październik w kaplicy klasztornej codziennie o godz. 1900, zaś w niedziele i święta o godz. 1830.
  • We wtorek (7.X) wspomnienie NMP Różańcowej. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ramach Apostolatu Ratunku Konającym w Bazylice od godz. 1730. Msza święta w intencji konających i dusz czyśćcowych o godz. 1800.
  • W czwartek (9. X.) święto bł. Wincentego Kadłubka, biskupa. Msza święta w intencji wszystkich próśb oraz podziękowań do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo św. Faustyny w kaplicy klasztornej o godz. 1700.
  • W piątek (10. X.) wspomnienie bł. Marii Angeli Truszkowskiej, dziewicy. Godzina Miłosierdzia oraz Msza święta w Bazylice o godz. 1520 w intencji dobroczyńców naszego Sanktuarium oraz wszystkich osób polecających się Bożemu Miłosierdziu. Msza święta transmitowana dla chorych przez TVP Kraków z Bazyliki o godz. 1700. Z racji II piątku miesiąca Msza święta dla rodziców „dzieci utraconych” o godz. 1800.
  • W sobotę (11. X.) wspomnienie św. Jana XXIII, papieża. Podczas Mszy św. w Bazylice o godz. 1000 pod przewodnictwem Ks. Kard. Stanisława Dziwisza odbędzie się inauguracja ogólnopolskich obchodów Jubileuszowego Roku 500-lecia urodzin św. Teresy z Awili.  Z racji II soboty miesiąca wszystkich obrońców ludzkiego życia zapraszamy na Mszę św. o godz. 1520 sprawowaną w tej ważnej intencji. W ramach czuwania będzie także możliwość podjęcia Duchowej Adopcji. O godz. 1700 Msza święta w kaplicy klasztornej oraz spotkanie wspólnoty Sychar.
  • W przyszłą niedzielę (12. X.) przypada XIV Dzień Papieski. Z tej okazji Msza święta w Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się” o godz. 1000.  Msza święta z okazji dorocznej Pielgrzymki Strażaków pod przewodnictwem Ks. Abpa Józefa Kowalczyka w Bazylice Miłosierdzia Bożego o godz. 1200.
  • Dziś z racji I niedzieli miesiąca zachęcamy do prywatnego nawiedzenia kaplicy Wieczystej Adoracji obok Bazyliki, by wypraszać Boże Miłosierdzie dla naszych rodzin, Kościoła oraz tak cenny dar pokoju dla całego świata.