TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

Lucia Varela: Nazywam się Lucia Varela jestem z Francji. Cała nasza grupa przybyła z różnych zakątków naszego kraju. Jesteśmy we wspólnocie Św. Marcina. Z Francji przyjechało nas 650 osób, aby na ŚDM reprezentować nasz kraj.
Jesteśmy dopiero trzeci dzień, ale atmosfera tego miejsca jest spektakularna. Do Polski przyjechaliśmy wczoraj i spotkaliśmy się z gorącym przyjęciem. Bardzo się cieszymy, że jesteśmy pośród ludzi, którzy wierzą tak jak my, są pełni radości, nadziei.
Jesteśmy z różnych stron Francji, przeżywamy nasz wiarę w różny sposób, ale wierzę, że Rok Miłosierdzia, jaki właśnie obchodzimy, pozwoli nam przybliżyć się jeszcze bardziej do tego przesłania, do sakramentu spowiedzi. W tej drodze wiary poprzez swoje słowa wspiera nas Ojciec Święty.
Prawdą jest, że we Francji dziś przeżywamy trudne chwile i mamy nadzieję, że te Światowe Dni Młodzieży przyniosą nam wiele łask. Mamy nadzieję, że sytuacja we Francji i w państwach Europy zmieni się. Potrzeba nam pokoju, i potrzeba wiele miłosierdzia, aby zrozumieć to czego doświadczamy.

ag