TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

Coral Morales: Nazywam się Coral Morales i przyjechałam z Portoryko, należę do grupy Mission Cracovia, która jest w wielu miejscach w kraju. Jesteśmy pierwszy raz tu, pełni emocji i cieszę się, że przyjechaliśmy do tego pięknego sanktuarium. Do tego wydarzenia przygotowywaliśmy się przez trzy lata modląc się, uczestnicząc w spotkaniach, w misjach pośród ludzi ulicy i staraliśmy się poznać też Polskę. Jesteśmy tu dopiero trzeci dzień, ale doświadczamy tej wspaniałej, spektakularnej radości, ciepła otwartości i miłosierdzia Bożego w każdej chwili.
Nasza misja przygotowania się na to wydarzenie obejmowała pracę pośród ludzi na ulicy, gdzie niesiemy przesłanie miłosierdzia, rozmawiamy, wspieramy ludzi. Nasza grupa Mission Cracovia liczy 90 osób przygotowywała się przez trzy lata pracując i dzieląc się naszą wiarą właśnie z najbardziej potrzebującymi, nie tylko katolikami, ale i nie katolikami. W ten sposób pragniemy urzeczywistnić przesłanie Bożego Miłosierdzia, jakie przekazała nam s. Faustyna. Dziś jesteśmy tu by dzielić się naszym doświadczeniem i radością wiary i katolicyzmu Portorykańczyków z młodzieżą i z Polakami.
To moje drugie spotkanie podczas Światowych Dni Młodzieży, po raz pierwszy pojechałam do Rio de Janeiro trzy lata temu. To było wspaniałe doświadczenie, które zawsze chciałam przeżyć, czekałam na nie 15 lat i stało możliwe. Każdy dzień przynosi nowe, piękne doświadczenia, które nasza grupa przeżywa w pełni.
Otwartość i serdeczne przyjęcie przez Polaków przeszły nasze oczekiwania, ponieważ przyjęliście nas z otwartymi ramionami. W spojrzeniu widać ogromną wiarę. Doświadczamy spotkania z narodem, który przeżywa głęboko swoją wiarę. Oczywiście świat teraz doświadcza trudnych chwil, ale nas, tych, którzy idą za Chrystusem jest więcej, a przesłanie Chrystusa jest nadal żywe i dlatego dziś jesteśmy również tutaj.

ag, mp