TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

Mariano Benitez (Santa Fe, Argentyna)

Nazywam się Mariano Benitez, przyjechałem z Santa Fe z Argentyny. Jestem członkiem świeckiej grupy misjonarzy z Santa Fe. Naszą misją jest odwiedzanie ubogich dzielnic i ludzi, którzy tam żyją. Niesiemy im Ewangelię, dobre słowo, towarzyszymy im również swoją obecnością. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy tutaj przyjechać. Dla nas było to bardzo duże wyzwanie. Kiedy tylko pojawiła się informacja o możliwości przyjazdu do Polski, w listopadzie minionego roku, natychmiast rozpoczęliśmy przygotowania, także finansowe, to dla nas duże wyzwanie. Na szczęście udało nam się zebrać środki i cieszymy się, że dziś możemy być w Krakowie. Jesteśmy dumni, że Franciszek jest Argentyńczykiem a ja jestem szczęśliwy i dumny, że mieszkam w Santa Fe, uczęszczałem do kolegium jezuitów, szkoły pw. Niepokalanego Poczęcia, w której uczył o. Bergoglio. To naprawdę wielka radość.
Czujemy się naprawdę zdumieni serdecznym przyjęciem w Polsce. W Krakowie spędziliśmy trochę czasu, często przemieszczaliśmy się więc nie mogliśmy zobaczyć wszystkiego, ale to czego doświadczyliśmy to piękno tego miejsca, bardzo dobra organizacja i jeszcze to niezwykłe Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Naprawdę cieszę się, że tu jesteśmy, ponieważ ten przyjazd do Krakowa z Argentyny był dla nas dużym wyzwaniem. Ale jesteśmy tu.
Każdego tygodnia spotykamy się na kilka godzin. W tym czasie modlimy się, rozmawiamy na różne tematy, ale to modlitwa jest tym co nas umacnia i pozwala pracować pośród ubogich. Naszą misją jest praca głównie pośród ludności w Santiago del Estero. To prowincja gdzie wiele osób boryka się z trudnościami ekonomicznymi, to miejsce jest usytuowane w trudnym górzystym terenie. Chcemy dzielić się z nimi naszym doświadczeniem wiary, zanieść im trochę nadziei, radości, towarzyszyć w trudnych chwilach. To nasza misja, przybliżanie im tego czym żyjemy i czym się zajmujemy. To ludzie, którzy żyją naprawdę w trudnych warunkach, ludzie, którzy przeżyli doświadczenie narkomanii, niepewności, niebezpieczeństwa, ale to ludzie bardzo pokorni, skromni.

Ag, mp