TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

Diego Fernandez, Montevideo (Urugwaj)

Nazywam się Diego Fernandez mieszkam w Montevideo w Urugwaju. W zasadzie od miesiąca jesteśmy w podróży pielgrzymując. Cieszę się, że mogliśmy przyjechać na spotkanie młodych do Krakowa. Przyjazd do Europy to dość długa i pełna wyrzeczeń podróż. Przyjechaliśmy najpierw na Światowe Spotkanie Młodych AGIS 2016 organizowane przez jezuitów, a od tygodnia jesteśmy w Polsce na Światowych Dniach Młodzieży.
Pierwszy raz jestem w Polsce i pierwszy raz na ŚDM- jest bardzo pięknie, bardzo mi się podoba, przede wszystkim atmosfera tego spotkania młodych, gdzie widać ogromną radość, także tutaj w sanktuarium.
Przygotowując się do ŚDM i spotkania młodych organizowanego przez jezuitów wiele mówiliśmy o Bożym Miłosierdziu. Jana Pawła II towarzyszył mi w dzieciństwie, jego osoba jest mi bliska, choć byłem jeszcze dzieckiem. Ale w Urugwaju szerzymy kult Miłosierdzia Bożego.
Już od roku wiedzieliśmy, że przylecimy do Polski. Przygotowywaliśmy się poprzez systematyczne spotkania, modlitwy, poznawanie miejsc, do jakich pojedziemy i czekaliśmy na przyjazd.
Czego oczekujemy po ŚDM? Radości. Jesteśmy młodzieżą Ojca Świętego. Jednoczy nas wspólnota wiary.
Jesteśmy naprawdę mile zaskoczeni. Myśleliśmy, że Polacy są trochę chłodnym narodem, trochę zamkniętym, ale nie. Zostaliśmy przyjęci z serdecznością, bardzo mile, w każdej drobnej rzeczy otrzymujemy pomoc.

Ag, mp