TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

Phyllis Tang, Salezjański Ruch Młodzieżowy 

Po raz pierwszy przyjechałam na Światowe Dni Młodzieży do Polski. To spotkanie i wizyta w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia są dla mnie wyjątkowe i wzruszające. Moja mama doświadczyła łaski uzdrowienia. Przed dziesięciu laty moja mama zachorowała na nowotwór piersi. Aby mogła wyzdrowieć, konieczna była dość poważna operacja chirurgiczna. Mama oczekiwała na operację i pewnego dnia jeden z księży pozostawił jej wizerunek Jezusa Miłosiernego. Powiedział jej też o modlitwie do Bożego Miłosierdzia. Każdego dnia i każdej nocy moja mama modliła się i trzymała obrazek przy piersi. Prosiła nas, rodzinę, abyśmy wspólnie modlili się do Jezusa Miłosiernego. Jednocześnie oczekiwała na operację. Kiedy poszła do lekarza na kolejne badania. Przed operacją okazało się, że guz zaczyna się zmniejszać, a później wyzdrowiała i interwencja chirurgiczna nie była konieczna. Moja mama nadal czuje się dobrze, a choroba nie powróciła. Od tej pory jest apostołką Bożego Miłosierdzia. Przyjechałam tutaj także z tego powodu. Wierzę, że to miejsce jest pobłogosławione. Pan Jezus przekazał Siostrze Faustynie, że nie pozostawi bez pomocy nikogo, kto ufnie będzie się do Niego zwracał. A moja mama uwierzyła w te słowa, przyjęła to przesłanie i zaufała tak jak zrobiła to św. Faustyna. Teraz każdego dnia mama modli się Koronką do Bożego Miłosierdzia.
W Hongkongu wiele osób otacza pobożnością wizerunek Jezusa Miłosiernego, a szczególnie włączają się w modlitwę w pierwszą niedzielę po Zmartwychwstaniu. Jest kilka kościołów, w których odbywają się specjalne nabożeństwa, w tych uroczystościach uczestniczy bardzo wiele osób. Wiele z nich, tak jak prosiła św. Faustyna, łączy się w modlitwie koronką.
Jesteśmy tu na Światowych Dniach w szczególnym Roku miłosierdzia wiąże z tym duże nadzieje, będziemy realizować przesłanie, jakie przekazała nam święta Faustyna, że będziemy miłosierni względem siebie, że będziemy dążyć do świętości. Wierzę, że wszyscy, którzy tutaj są, i którzy przyjadą będą pod wrażeniem tego miejsca i orędzia.

Ag, mp