TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

Menu

Dziś poranek przywitał nas pięknym słońcem i już wiedzieliśmy, że to będzie udany dzień. O godzinie 9 przy Koloseum spotkaliśmy się z Panią Basią, która była naszym przewodnikiem. Dzięki jej wiedzy i zaangażowaniu przez najbliższe 5 h mogliśmy poznawać historię Starożytnego Rzymu – wędrując przez Koloseum, Forum Romanum, Kapitol aż po Panteon – oraz zachwycić się barokowymi zabytkami Wiecznego Miasta: Piazza Navone z Fontanną Czterech Rzek, Fontanną di Trevi oraz Schodami Hiszpańskimi. Mogliśmy także podziwiać monumentalny Ołtarz Ojczyzny na Placu Weneckim. Popołudniu natomiast udaliśmy się do Bazyliki św. Pawła za Murami – drugiej z Bazylik Patriarchalnych na naszym rzymskim szlaku. Modlitwa przy grobie Apostoła Narodów była wielkim przeżyciem. Natalia policzyłą także dokładnie ile jeszcze jest wolnych miejsc na medaliony z podobiznami papieży – stwierdzając, że 12 odetchnęliśmy z ulgą, że koniec świata nie jest tak blisko :-)

Wracając do centrum przespacerowaliśmy się wzdłuż Circo Massimo aż do Ust Prawdy, a potem przez Wyspę Tybrową, koło Teatru Marcelusa, przez Dzielnicę Żydowską aż po Largo Argentina. Na zakończenie tego intensywnego dnia pojechaliśmy jeszcze pod Zamek Anioła i spacerkiem przez via della Conciliazione dotarliśmy na Plac św. Piotra, by ujrzeć go nie w deszczu, jak wczoraj, ale w pięknym blasku zachodzącego słońca.

Przemierzyliśmy dziś nie tylko sporo kilometrów po Wiecznym Mieście ale także wielki okres w jego historii – ale było warto. Noc przyniesie nam odpoczynek, bo przed nami jeszcze kolejny dzień by poznawać tajemnice i wspaniałe miejsca Caput Mundi.