TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

Możliwość przejażdżki papieskim samochodem, gry i zabawy dla dzieci, koncerty ewangelizacyjne i dziennikarskie spotkanie po latach – to tylko niektóre atrakcje zaplanowane w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach z okazji 10. rocznicy konsekracji Bazyliki Bożego Miłosierdzia przez Jana Pawła II. Pielgrzymi mogą także obejrzeć wystawę papieskich pojazdów i oraz ekspozycję fotograficzną „Dekada Miłosierdzia”.

Pod wieżą łagiewnickiego Sanktuarium przez całą sobotę i niedzielę trwają zabawy plenerowe, koncerty ewangelizacyjne, konkursy, gry i zabawy dla dzieci. Można obejrzeć także wystawę fotograficzną „Papamobilem ku świętości – pojazdy Jana Pawła II”, na którą składają się zdjęcia samochodów, samolotów, pociągów, riksz, gondol, którymi podróżował Jan Paweł II. Na wystawie pokazano prace ponad 10 autorów, w tym fotografa watykańskiego Arturo Mari, towarzyszącego papieżowi w wielu pielgrzymkach Adama Bujaka, fotografa prymasów polskich Ryszarda Rzepeckiego.

Na fotografiach uwiecznili polskiego Papieża w niecodziennych sytuacjach: w pociągu, którym jechał do Fatimy, w barce, którą płynął po rzece w Indiach; w ferrari, do którego przetestowania został namówiony na torze wyścigowym Fiorano Modenese w Modenie we Włoszech. Zwiedzający mogą zobaczyć także Jana Pawła II w kolejce linowej na Kasprowy Wierch, w meleksie czy Facie 125p.

Z okazji jubileuszu gospodarze łagiewnickiego Sanktuarium przygotowali dla pielgrzymów niecodzienną atrakcję: możliwość przejażdżki historycznymi samochodami z orszaku papieskiego i papieskim meleksem, a także samochodami z epoki. Trasa wiedzie z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia do Sanktuarium Bł. Jana Pawła II.

Po południu odbędzie się spotkanie po latach z organizatorami papieskiej pielgrzymki w 2002 roku oraz dziennikarzami, którzy ją wówczas relacjonowali w lokalnych mediach. Pod wieżą Sanktuarium odbędą się koncerty Anny Bałchan, Magda Anioł oraz Viola Brzezińska. Wieczorem – finał koncertu pod hasłem „Zaufaj Panu już dziś”.