TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

Ponad siedemdziesiąt tysięcy Włochów przybyło w środę (27 lipca 2016 rok) do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Modlili się przed obrazem Pana Jezusa Miłosiernego, relikwiach św. Siostry Faustyny i św. Jana Pawła II. Uczestniczyli we Mszy św., która sprawowana była przy ołtarzu polowym.

Mszy św., którą koncelebrowało ponad 130 włoskich biskupów i wielu kapłanów, przewodniczył ks. kard. Angelo Bagnasco, przewodniczący Konferencji Episkopatu Włoch. W rozmowie z dziennikarzami podziękował za organizację ŚDM w Polsce, za otwartość i serdeczne przyjęcie. Przekazał też przesłanie do młodych Polaków, aby zachowali swoją wiarę, aby nie zapomnieli o swojej kulturze i tradycji, tak, by inni mogli czerpać z tego bogactwa.

Tysiące Włochów zgromadziło się na łagiewnikich Błoniach, w Bazylice. Byli właściwie wszędzie – opanowali Łagiewniki. Chętnie dzielili się swoimi przeżyciami, wiarą. Wielu przystąpiło do Sakramentu Pojednania. Wyrażali przekonienie, że wspólna modlitwa do Boga przyniesie owoce całemu światu.
O. Pieragnelo z Piemontu wyznał, że Jezus jest całym jego życiem i że bez wiary nie da się odnaleźć sensu życia. Kapłan przywiózł z sobą młodzież. Jego wierni, uśmiechnięci i radośni, cieszyli się, że mogą modlić się z rówieśnikami z całego świata. Podkreślali, że ŚDM to dla niech niezapomniane doświadczenie, które na zawsze zostanie w sercu.

mp