TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

Kolejarze zawierzyli się Bożemu Miłosierdziu

W sobotę - 10 września 2016 roku - do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach przybyła XIV Ogólnopolska Pielgrzymka Kolejarzy. Hasłem pielgrzymki były słowa „Z Janem Pawłem II do Zdroju Miłosierdzia”. W uroczystościach wziął udział minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk oraz szefowie spółek i zakładów. W czasie uroczystości kolejarze i ich rodziny zawierzyli się Bożemu Miłosierdziu.

Pielgrzymka rozpoczęła się w Sanktuarium św. Jana Pawła II, gdzie kolejarze przeszli przez Bramę Miłosierdzia oraz modlili się przy relikwiach Papieża. Rozważając nauczanie Jana Pawła II, przeszli drogą miłosierdzia do sanktuarium w Łagiewnikach, gdzie uczestniczyli w nabożeństwie Drogi Krzyżowej. W samo południe w sanktuarium Bożego Miłosierdzia rozpoczęła się uroczysta Msza Święta, której przewodniczył ks. bp Grzegorz Ryś.

Kolejarzy w imieniu gospodarzy przywitał ks. Aleksander Wójtowicz, wicerektor Sanktuarium. W homilii ks. bp Grzegorz Ryś wyraził podziękowanie braci kolejarskiej: - Dziękuję za Waszą pracę codzienną, która służy tak wielu ludziom, którzy podejmują podróże nie tylko dlatego że lubią jeździć, ale dlatego, że pracują, wykonują ważne zadania. Wasza posługa jest niezwykle istotna. Dziękuję także za trud, jaki chcieliście podjąć w ostatnich dwóch tygodniach lipca, aby ludzie z całego świata mogli się poruszać po całej Polsce, ale też dotrzeć do Krakowa. Ta wasza praca w tym wyjątkowym czasie była wielka. Za to dziękuję w imieniu Kościoła Krakowskiego. Bardzo Wam dziękuję.

Zwracając się do kolejarzy biskup pomocniczy archidiecezji krakowskiej zauważył: - Przyjechaliście tutaj zanurzyć się w miłosierdziu. Przeszliście przez Bramę Miłosierdzia i przez nią stąd wyjdziecie. Z czym? Z Bożym Miłosierdziem – mówił i dodawał: - Bez miłosierdzia nie zrobicie ani kroku.

Organizatorami pielgrzymki są: Ogólnopolskie Duszpasterstwo Kolejarzy, Katolickie Stowarzyszenie Kolejarzy Polskich, Związki Zawodowe oraz kierownictwa jednostek organizacyjnych z terenu Małopolski.

mp