TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

Weź i czytaj

30 kwietnia w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie Łagiewnikach został zainaugurowany Pierwszy Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Fragmenty Listu do Galatów czytali: Pani Premier Beata Szydło, rodzice Prezydenta Andrzeja Dudy i senator Mieczysław Gil. Uroczystość trasmitowała TVP.

Mszą świętą w kaplicy łaskami słynącego obrazu Jezusa Miłosiernego w Krakowie-Łagiewnikach odprawioną przez metropolitę krakowskiego abp. Marka Jędraszewskiego został zainaugurowany pierwszy Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Akcji towarzyszy wezwanie: "Weź i czytaj".

W wygłoszonej homilii arcybiskup Marek objaśniał wyznaczone na ten dzień czytanie Pierwszego Listu św. Piotra Apostoła, mówił o godności chrześcijan, bojaźni Bożej i nadziei skierowanej ku Bogu.

- Nadzieja chrześcijanina polega na tym, że jest on przekonany, iż osiągnie, zmierzając za Chrystusem, życie wieczne - tłumaczył metropolita krakowski.

- Aby móc żyć tą nadzieją, tak silną wiarą, nasze życie było skierowane ostatecznie ku Bogu trzeba nieustannie karmić się Bożym słowem. Trzeba nam zatem ciągle na nowo otwierać się na nie. Temu niewątpliwie służy rozpoczynający się dzisiaj IX Tydzień Biblijny i związany z nim po raz pierwszy w dziejach Kościoła katolickiego w Polsce Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego - mówił arcybiskup.

Po zakończonej Eucharystii, abp Jędraszewski wszedł między wiernych i rozdawał karteczki z fragmentami „Listu do Galatów", które wierni mogli zabrać do domu i samodzielnie rozważać.