TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

Pierwsze zagraniczne tournée sanktuaryjnego Chóru i Orkiestry Symfonicznej

W pierwszych dniach sierpnia 2017 roku nasz chór MUSICA EX ANIMA oraz Orkiestra Symfoniczna Sanktuarium Bożego Miłosierdzia gościły w Wielkiej Brytanii. W ramach tej koncertowej podróży odwiedzili oni Boston, Peterborough, Cambridge i Londyn. W programach koncertów wykonano m. in.: Koncert podwójny Jana Sebastiana Bacha na skrzypce i obój, koncert fagotowy Antonio Vivaldiego czy Uwerturę Paryską Wolfganga Amadeusza Mozarta. Zabrzmiała również muzyka sakralna polskich kompozytorów: Jacka Różyckiego, Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego, Stanisława Moniuszki czy Henryka Jana Botora.

Punktem kulminacyjnym pobytu była liturgia w uroczystość Przemienienia Pańskiego w Katedrze Westminster w Londynie, gdzie nasz chór i orkiestra animowała warstwę muzyczną tejże liturgii. Zabrzmiały angielskie hymny, Missa De Angelis, Os Justi Gorczyckiego, Adoro te devote oraz na zakończenie liturgii Jezu, ufam Tobie, które obecnym na tej Mszy św. Polakom przyniosło wielu wzruszeń. Po liturgii odbył się koncert.
Nasi muzycy animowali śpiew również podczas Mszy dla Polaków w kościele NMP z Lourdes w Peterborough wykonując opracowania polskich pieśni kościelnych w aranżacjach Henryka Jana Botora. Tournée zakończył koncert w kościele NMP w Cambridge. Nie brakowało również czasu na zwiedzanie tych ważnych dla Brytyjczyków miejsc.
Muzyka wykonywana podczas koncertów i liturgii była przyjmowana bardzo entuzjastycznie dając dobre świadectwo na zewnątrz o kulturze muzycznej Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

Więcej informacji na Facebooku:
Orkiestra Sanktuarium Bożego Miłosierdzia
Chór Sanktuarium Bożego Miłosierdzia