TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

Zaproszenie do adoracji

Ks. Leszek Harasz, koordynator Odnowy w Duchu Świętym w Archidiecezji Krakowskiej przewodniczył dziś (12 czerwca 2020 roku) Mszy świętej porannej w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

W homilii kapłan przypomniał, że wczoraj przeżyliśmy piękną uroczystość, w której oddawaliśmy cześć Najświętszemu Ciału i Krwi Chrystusa. - Nasi ojcowie, odkrywając, że Pan dał nam wielki skarb, zapragnęli tak właśnie przeżywać ten dzień, w uroczystej procesji. Tak wiele wkładamy serca w to, by ona była piękna. Właśnie po to, by pokazać, że mamy skarb. Dlatego wychodzimy do świata, by go pokazać - powiedział.

Ks. Harasz jednocześnie zaznaczył, że potrzebujemy doświadczenia, które jest odmienne, które, będzie uzupełniać to, co czynimy dla innych, pokazując go innym. - Przy tym skarbie potrzebujemy się zatrzymać dla siebie, by odkrywać go ciągle na nowo – podkreślił i dodał, że tym doświadczeniem wiary jest adoracja. - Kiedy odkrywam, że Pan jest obecny, chcę do Niego przychodzić. A będąc u Jego stóp, odkrywam coraz głębiej, jak wielkim darem jest to, że On jest i działa – mówił, wyjaśniając, że bez takiego szczególnego spotkania z Panem nie da się potwierdzić swojej wierności. - Dajmy się zaprosić, by jak Eliasz szukać Pana w ukryciu, w lekkim powiewie wiatru, na adoracji – apelował.

Małgorzata Pabis