TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

W niedzielę 6 grudnia 2020 roku w Bazylice Bożego Miłosierdzia miała miejsce Pielgrzymka Przedsiębiorców i Pracodawców organizowana przez Duszpasterstwo TALENT. Mszy świętej sprawowanej o godz. 10.30 przewodniczył sercanin ks. Grzegorz Piątek, założyciel duszpasterstwa Talent.

Uczestników pielgrzymki przywitał ks. Zbigniew Bielas. Kustosz Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przypomniał, że hasłem 17 pielgrzymki Przedsiębiorców i Pracodawców są słowa „Być razem”. Mówił, że w tym trudnym czasie pandemii jej uczestnicy przychodzą po raz kolejny do Łagiewnik, aby rozwijać wyobraźnię miłosierdzia. - Niech wstawiennictwo apostołów Bożego Miłosierdzia: św. Siostry Faustyny i św. Jana Pawła II oraz patrona dnia dzisiejszego - św. Mikołaja, wyprasza potrzebne łaski na drodze dobrego wykorzystywania talentów, które otrzymaliśmy od Pana Boga - mówił ks. Bielas.

Ks. Sławomir Król SCJ w homilii przypomniał, że w ubiegłym roku duszpasterstwo „Talent” przeżywało dwudziestolecie powstania. - Dziś stajemy przed Jezusem Miłosiernym w zupełnie innych nastrojach. W takich warunkach łatwo wkrada się zwątpienie, a nawet złość. Dziś przychodzimy tu po nadzieję - mówił moderator duszpasterstwa „Talent”.
Sercanin postawił pytania: Czego Bóg od nas oczekuje? Jaki nowy początek chce nam ukazać? Czy chcemy tylko aby było jak było?
Powołując się na Ojca Świętego Franciszka mówił, że dziś także przedsiębiorcy zdają swój egzamin. - To szlachetne powołanie - podkreślił i dodał, że hasło "Być razem" wpisuje się w te papieskie pragnienie jedności i zawiera tęsknotę za wspólnotą, a zarazem oddaje tę wspólnotę wartości i celów.
Kończąc homilię ks. Król powiedział, że przed nami misja i zadanie przygotowania drogi na przyjście Chrystusa.