TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

W sobotę, 18 września 2021 roku, o godz. 16.30 w Auli św. Jana Pawła II przy Bazylice Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach odbędzie się spotkanie promocyjne książki „Florysta łagiewnicki radzi”. Publikację wydało Wydawnictwo św. Stanisława BM w Krakowie.

Promocja książki

Książka „Florysta łagiewnicki radzi”, autorstwa Michała Zdanowskiego, podejmuje w pierwszej części problematykę florystyki liturgicznej i w konsekwencji tematy jej przyległe, a w drugiej prezentuje zdjęcia kilkunastu rodzajów kompozycji kwiatowych tworzonych etapami od podstaw, krok po kroku, aż do efektu końcowego - różnią się one kształtem, stylem, rodzajem naczynia, dobraniem odpowiednich stojaków itd.

Ponadto w ostatniej części znajduje się album, czyli fotografie bukietów wykonanych w okresie kilkunastu lat. Ułożone są wg porządku dyktowanego przez rok liturgiczny. Liczne propozycje dekoracji wnętrza świątyni i rady florysty łagiewnickiego, wprowadzają krok po kroku w tajemnice warsztatu, które sam poznawał. Duchowy wstęp i praktyczne wskazówki sprawiają, że książka ta oprócz pięknego albumu może być także pomocą dla początkujących florystów.