TV Miłosierdzie   Radio Miłosierdzie

W piątek 9 maja 2014 przed południem JKW Maria Teresa Wielka Księżna Luksemburga gościła w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Dostojny gość modlił się przed cudownym obrazem Pana Jezusa Miłosiernego w kaplicy klasztornej sióstr, a następnie w Bazylice. Wizyta, którą zaplanowano na około kwadrans, trwała blisko godzinę. 

Wielka księżna Luksemburga przybyła do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia z prywatną wizytą zaraz po wylądowaniu w Krakowie. Została przywitana przez s. Gaudię oraz ks. prałata Franciszka Ślusarczyka, wicerektora Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Po krótkim spotkaniu z  siostrami Matki Bożej Miłosierdzia i kapłanami posługującymi w Sanktuarium, wpisała się do Księgi Pamiątkowej w klasztorze. 

Księżna wyznała, że nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i św. Faustyna są jej bardzo bliskie od dzieciństwa, dlatego pragnęła tutaj przyjechać, by prosić o Boże miłosierdzie w wielu sprawach. Księżna interesowała się nie tylko orędziem o Bożym Miłosierdziu, ale historią tego świętego miejsca, wizytami papieskimi, dziełami apostolskimi, jakie tutaj są prowadzone, szczególnie Domem Miłosierdzia dla dziewcząt i Stowarzyszeniem Apostołów Bożego Miłosierdzia „Faustinum”. Wyznała, że chce być apostołką Bożego Miłosierdzia. Siostry ofiarowały Wielkiej Księżnej „Dzienniczek” św. Siostry Faustyny w języku angielskim, różańce i obrazki z relikwiami św. Siostry Faustyny.

Księżna modliła się przed cudownym Obrazem Pana Jezusa Miłosiernego i przy grobie św. Siostry Faustyny, a także w miejscu, gdzie Apostołka Miłosierdzia Bożego odeszła do Pana. Maria Teresa nawiedziła bazylikę i Kaplicę Wieczystej Adoracji. Następnie wraz ze swoimi gośćmi zwiedziła Sanktuarium. 

JKW Maria Teresa Wielka już po raz drugi przybyła do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach. Pierwszy raz przybyła wraz z swym małżonkiem i dziećmi po kanonizacji św. s. Faustyny.

mp

FOT. S. Elżbieta Siepak i Małgorzata Pabis